تعدادی وب‌سایت مخالف دولت ایران هک شدند

در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، چند وب‌سایت مخالف دولت ایران از جمله وب‌سایت‌های کانون مدافعان حقوق بشر، خودنویس، سحام نیوز، حزب کمونیست ایران و صدای موج سبز هک شده‌اند.

با ورود به برخی از این وب‌سایت‌ها، آرم گروه "جهاد گمنام مجازی" نمایش داده می شود. این گروه ادعا می کند از نیروهای حزب‌الله است و قصدش برخورد با کسانی است که آنها را عوامل دشمن می خواند.

برخی از این وب سایت‌ها پس از ساعتی کار خود را از سر گرفتند.

پیشتر، سازمان گزارشگران بدون مرز با صدور اطلاعیه ای، "تشدید اقدامات حکومت ایران در زمینه ارعاب روزنامه نگاران ایرانی در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری و محدودیت های تحمیل شده بر معدود روزنامه نگاران خارجی مجاز به ورود و خبررسانی در مورد این انتخابات" را محکوم کرده بود.

خبرگزاری ایرانی تسنیم گزارش داده که تا صبح پنجشنبه، ٢٠٠ خبرنگار خارجی از ٨٥ رسانه و ٢٥ کشور برای پوشش انتخابات ریاست جمهوری وارد ایران شده‌اند.

براساس بیانیه سازمان گزارشگران بدون مرز از جمله اقدامات دیگری که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران صورت گرفته، کاهش سرعت اینترنت باندپهن از روز ۱۵ مه و مسدود کردن وب سایت های متعدد، از جمله برخی خبرگزاری‌های مجاز داخلی توسط "کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه" بوده است.

همزمان، شرکت گوگل، ارائه دهنده خدمات موتور جستجوی اینترنتی، نیز اعلام کرده است که یک رشته اقدامات برای هک کردن حساب های ده‌ها هزار تن از کاربران ایرانی را کشف و خنثی کرده است.

رای‌گیری برای انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه، ۲۴ خرداد برگزار می شود و قرار است رای‌دهندگان یکی از کسانی را که از سوی شورای نگهبان تایید شده اند، به عنوان رئیس جمهوری آینده برگزینند.

در این دوره از انتخابات، شورای نگهبان هشت نفر را انتخاب کرد که تا کنون، دو نفر از آنان از ادامه مبارزات انتخاباتی انصراف داده اند.