ستادهای تبلیغاتی بعضی نامزدهای انتخابات ایران 'تخلف کرده‌اند'

Image caption مرتضی تمدن: گزارش تخلفات ستادهای تبلیغاتی به مراجع قانونی ارائه شده است

استاندار تهران گفته است که بعضی از ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران "از محلی که برای تبلیغات مجوز داشته‌اند، فراتر رفته و قانون را رعایت نکرده‌اند."

مرتضی تمدن امروز (پنجشنبه، ۲۳ خرداد) به خبرگزاری فارس گفت که شب گذشته بعضی ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران مرتکب تخلف شده‌اند. از جمله روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی پوستر تبلیغاتی چسبانده‌اند و بعضی از نامزدها هم از هوادارانشان خواسته‌اند که در برخی میدان‌ها حضور یابند که "به هیچ وجه کارشان قانونی نبوده است."

او اضافه کرد که نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید برای تجمع هوادارانشان در میادین، از وزارت کشور مجوز دریافت می‌کردند.

استاندار تهران به اسامی نامزدهایی که ستادهای تبلیغاتی آنها مرتکب تخلف شده‌اند، اشاره‌ای نکرد اما گفت که گزارش تخلفات اخیر به مراجع قانونی ارائه شده است.

رأی‌گیری یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از ساعت هشت صبح فردا (جمعه، ۲۴ خرداد) آغاز می‌شود و برای دست‌کم ۱۰ ساعت ادامه خواهد داشت.

آقای تمدن گفته است که رأی‌گیری در استان تهران در ۵ هزار و ۸۸۲ شعبه اخذ رأی، شامل ۱۱ هزار و ۹۵۹ صندوق انجام می‌شود.

او اضافه کرد که قبل از شروع رأی‌گیری، تمام شعبه‌ها "از آثار تبلیغاتی پاک خواهند شد و نمایندگان نامزدهای مستقر در محل اخذ رأی هم نمی‌توانند برای تبلیغ نامزد موردنظر خود اقدام کنند."

مطالب مرتبط