پوشش ویژه انتخابات ایران در تلویزیون بی‌بی‌سی

چه بخواهید و چه نخواهید، از بین حسن روحانی، سعید جلیلی، محمد باقر قالیباف، محمد غرضی، علی اکبر ولایتی و محسن رضایی یکی به عنوان رییس جمهوری جدید ایران جانشین محمود احمدی نژاد می‌شود.

رهبر ایران تاکید کرده است که نام این جانشین از دل صندوق‌های یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیرون می آید، نه از راهروهای بیت او، آن هم در کمال شفافیت و انصاف.

اما مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند که آیت الله خامنه ای اعتقادی به اصالت رای مردم ندارد و چهار سال پیش، با تقلبی کلان پیروزی را از چنگ میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین خود، ربود.

تماشای برنامه های انتخاباتی تلویزیون فارسی در سایت یوتیوب

تماشای برنامه های انتخاباتی در سایت بی بی سی

پس مشارکت یا تحریم؟

پرسشی تکراری که از یک سو به دلیل شرایط خطیر کشور و از سوی دیگر به خاطر خون کشته‌شدگان اعتراض‌های سال ١٣٨٨ بسیاری از ایرانیان را در برزخ اخلاقی ژرفی انداخته است.

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی از ساعت ١٤ جمعه (به وقت تهران) تا شامگاه شنبه، بی وقفه، شما را از نتیجه تصمیم رای دهندگان و حکومت ایران آگاه می‌کند.

در ساعت ٢٢٠٠ جمعه می‌توانید بیننده برنامه ویژه ٦٠ دقیقه ما باشید.

سپس می‌توانید در ساعت ٢٣٠٠ در ویژه برنامه نوبت شما شرکت کنید و از تجربه و مشاهده خود از روز رای گیری بگویید و از بیم‌ها و امیدهایتان در چهار سال آینده.

اگر هیجان شنیدن اعلام نتیجه، شما را بی خواب کرده، از اولین دقایق بامداد شنبه، سری به میز انتخابات ما بزنید تا ببینید انتظارتان به سر می‌رسد یا یک هفته دیگر باید به صندوق‌ها خیره بشوید.

در فاصله بین اعلام نتایج هم می‌توانید نه تنها پای صحبت تیمی از تحلیلگران برجسته سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مهمان بی‌بی‌سی فارسی بنشینید، بلکه می‌توانید به کمک فیس بوک و توییتر، لحظه به لحظه، از آنها سوال بپرسید.

با ما از طریق ماهواره، وب سایت بی‌بی‌سی فارسی و یوتیوب همراه باشید.

برنامه تلویزیون را از اینجا تماشا کنید.