پخش بیانیه پیروزی حسن روحانی از تلویزیون ایران

ساعاتی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات و پیروزی قاطع حسن روحانی، وی در تماسی تلفنی که از تلویزیون ایران پخش می‌شد بیانیه پیروزی خود را خواند.

آقای روحانی در این بیانیه با تشکر از همه هواداران و شرکت کنندگان در انتخابات، از دولت خود تحت عنوان دولت "اعتدال و امید" یاد کرد و از همه نیروهای "معتدل، اصولگرا و اصلاح طلب" دعوت کرد تا او را در استقرار دولت اعتدال‌گرا یاری کنند.

آقای روحانی در بخشی از این پیام ضمن تشکر از آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، از حمایت علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق این کشور هم قدردانی کرد.

او در گفته‌های خود تاکید کرد که به "وعده‌هایش وفادار خواهد ماند" و همچنین تلویحا خطاب به کشورهای غربی گفت که انتظار دارد با مشاهده انتخابات ایران "با زبان احترام و انصاف و پذیرش حقوق جمهوری اسلامی ایران با مردم" این کشور گفتگو کنند "تا پاسخ مناسب بشنوند."

جشن و پایکوبی در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران

هزاران ایرانی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور به خیابان‌ها آمدند و با جشن و پایکوبی از پیروزی حسن روحانی، نامزد میانه رو و اصلاح طلب، استقبال کردند.

در ساعات پایانی روز شنبه ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) و پس از آنکه وزارت کشور ایران رسما حسن روحانی را با بیش از ۱۸ میلیون رای برنده قطعی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، از نفاط مختلف ایران گزارش رسید که جمع زیادی از مردم این کشور برای جشن و پایکوبی به خیابان‌ها رفته‌اند.

در عکس و ویدئوهایی مختلفی که از این حضور خیابانیرسیده، هواداران آقای روحانی با در دست داشتن عکس او و بستن مچ بندهای بنفش از پیروزی نامزد خود ابراز خوشنودی می‌کنند.

همزمان گزارشگران خارجی حاضر در تهران از ترافیک‌های طولانی در خیابان‌های پایتخت خبر داده اند و در ویدئویی که خبرنگار شبکه الجزیره از تهران مخابره کرده، صدای ممتد بوق خودروها شنیده می‌شود که نشانی از خوشنودی سرنشینان آنهاست.

بعضی از حاضران در خیابان‌ها در گفتگو با خبرنگاران گفته‌اند که شخصا در انتخابات شرکت نکرده‌اند اما اکنون از پیروزی نامزد مورد حمایت دوستان یا اعضای خانواده‌شان خرسند‌ اند و به همین خاطر در جشن خیابانی آنها حاضر شده‌اند.

تبریک محمود احمدی نژاد به حسن روحانی

Image caption دولت آقای احمدی نژاد بارها از سوی نامزدهای انتخابات امسال مورد انتقاد قرار گرفت

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران در پیامی به جانشین خود حسن روحانی تبریک گفته است. همزمان بسیاری از مردم ایران در خیابانهای این کشور شادی کردند و حسن روحانی در تماسی تلفنی از تلویزیون ایران بیانیه پیروزی خود را اعلام کرد.

در پیام تبریک آقای احمدی نژاد که سایت اطلاع رسانی دولت آن را روز شنبه ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) منتشر کرده آمده است: "امیدوارم با قدرشناسی از عواطف و اعتماد ملت عزیز فرصت خدمتگزاری و تلاش برای استقرار عدالت و آبادانی کشور بیش از پیش مهیا گردد."

"از همه علاقه مندان به سرافرازی ایران انتظار دارد که در تمام فرصت‌ها رییس جمهور و دولت منتخب را برای پیشبرد هر چه بهتر امور یاری رساند. اینجانب و دولت خدمتگزار تا آخرین لحظات مسئولیت همچون روز اول به وظایف خود به طور جدی عمل خواهیم کرد."

حسن روحانی که در انتخابات روز جمعه (۲۴ خرداد) با کسب بیش از ۱۸ میلیون رای برنده قطعی انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری ایران شد از منتقدان جدی دولت آقای احمدی نژاد است.

مطالب مرتبط