شادی خیابانی و شعارهای اعتراضی در شهرهای مختلف ایران پس از پیروزی روحانی

Image caption عکسی که مازیار از اصفهان برای 'نوبت شما' فرستاده

گروهی از شهروندان شهرهای مختلف ایران در پی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، با ریختن به خیابان‌ها، به شادی پرداختند و شعارهای اعتراضی سر دادند.

تهران، تبریز، کرمانشاه، اصفهان، مشهد، یاسوج، یزد، زاهدان، رشت، اهواز، قزوین، قم و آبادان از جمله شهرهایی هستند که جمعیت چشمگیری در پی پیروزی آقای روحانی در آنها به شادی پرداختند.

این شهروندان ضمن ابراز شادی از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات پیشین و رهبر معترضان، سر دادند.

Image caption عکسی که یکی از مخاطبان 'نوبت شما' از نوشهر فرستاده

هواداران آقای روحانی و معترضان در شعارهایشان خواهان رفع حصر آقایان موسوی و کروبی، زهرا رهنورد و آزادی زندانیان سیاسی شدند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از آن که برای برگزاری تجمعی در حمایت از تحولات مصر و تونس، مشهور به "بهار عربی" در روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ فراخوان دادند، به دستور رهبر ایران تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند.

در تجمعات دیشب همچنین شعارهایی در حمایت از اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی، روسای جمهور سابق ایران، سر داده شد. آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی در این انتخابات از حسن روحانی پشتیبانی کردند و عملا رهبری ائتلاف اصلاح طلبان و میانه روها را به عهده داشتند.

بیشتر شعارها در ارتباط با اعتراضات سال ۱۳۸۸ بوده است. از جمله "بهار آزادیه، جای ندا خالیه" ، "سهراب بیدار شو، رایتو پس گرفتم"، "جنبش سبز زنده باد، موسوی پاینده باد" و "یاحسین، میرحسین" شعارهایی بوده‌اند که در شهرهای مختلف سر داده شدند.

تجمع کنندگان همچنین سرودهای "سر اومد زمستون" و "ای ایران" را با هم خواندند.