نتیجه نهایی انتخابات شوراها امشب یا فردا شب اعلام می‌شود

Image caption آقای کولیوند می‌گوید که روند انتخاب ۳۱ نفر از بین ۱۷۸۵ نفر نامزد شورای شهر کار سنگین و وقت گیری است

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا می‌گوید که شمارش آرا در بیش از ۳۵ هزار روستا و تعداد زیادی از شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر به پایان رسیده است؛ اما در تهران و سایر کلان‌شهرها شمارش آرا تا اواسط هفته جاری ادامه خواهد داشت و نتایج پس از آن اعلام می‌شود.

در بیانیه این هیات آمده است که پس از اعلام نتایج، دو روز فرصت اعتراض وجود دارد و هیات‌های نظارت باید در ۱۵ روز به این شکایت‌ها رسیدگی کنند.

محمدجواد کولیوند، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها هم امروز گفت که شمارش آرا در روستاها و بخش‌ها به اتمام رسیده و نتایج را بخشداری‌ها به نامزدها و منتخبان اعلام کرده‌اند.

به گفته آقای کولیوند "شمارش آرا تقریباً در ۶۰ درصد شهرهای تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به اتمام رسیده" و نتایج نهایی در سایت فرمانداری‌های مربوطه در استان‌ها قرار گرفته است.

اما در شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها هنوز شمارش آرا تمام نشده و نتایج امشب اعلام و تا "فردا ابلاغ می‌شود."

در تهران شمارش ۵۵ درصد از آرای صندوق‌ها هنوز به اتمام نرسیده است، بنابراین "ممکن است نتایج نهایی شمارش آرا در تهران تا فرداشب و یا صبح سه‌شنبه اعلام شود."

در همین حال سعید احمدی شهرکی رئیس ستاد انتخابات شورای شهر تهران گفت: "نتیجه انتخابات شورای شهر تهران امشب نهایی و اعلام می شود."

آقای احمدی گفت که شمارش آرا تمامی صندوقهای انتخابات شورای شهر تهران به پایان رسیده است.

دیروز حسین طلا رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفته بود که نتیجه نهایی امروز (یکشنبه) اعلام می‌شود چون شمارش آرا در شهرستان تهران هنوز ادامه دارد.

بعضی از وب سایت های خبری نام سی و یک نامزد پیشتاز در تهران را منتشر کرده اند، اما سعید احمدی صحت این فهرست را تایید نکرده است.

آقای کولیوند هم گفته "در حال حاضر نتایجی نداریم"، اما به گفته ایمان قربانی مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات فرمانداری تهران "ترکیب منتخبین از همه لیست‌ها" است.

عیسی فرهادی، فرماندار تهران گفته است: "شمارش و تجمیع آرای حدود ده درصد از صندوق های باقی مانده ادامه دارد و امیدواریم نتایج نهایی را امشب یا حداکثر تا صبح فردا از طریق هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به اطلاع برسانیم."

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم برگزار شد.

شروع به کار دوره چهارم شوراهای اسلامی، یک ماه پس از آغاز دوره ریاست جمهوری حسن روحانی، رئیس جمهور جدید خواهد بود.

مطالب مرتبط