نماینده‌های احمدی نژاد و روحانی برای پیشبرد دوره انتقالی تعیین شدند

Image caption حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد سه‌شنبه گذشته دیدار کردند

نمایندگان روسای دولت‌های دهم و یازدهم ایران برای "تعامل بیشتر و برنامه‌ریزی برای پیشبرد امور در دوره انتقالی" تعیین شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران، توافق کرده‌اند تا اکبر ترکان و حمیدرضا بقایی به عنوان نماینده دو طرف، برای هماهنگی در روند انتقال امور بین دو دولت فعالیت کنند.

حمیدرضا بقایی، معاون اجرایی آقای احمدی‌نژاد است و اکبر ترکان در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر قائم مقام و معاون ستاد انتخاباتی آقای روحانی بود.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز جمعه، ۲۴ خرداد، برگزار شد و آقای روحانی با کسب ۵۰.۷ درصد آراء در دور اول آن انتخابات، به عنوان رئیس‌جمهور بعدی ایران انتخاب شد.

محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی در دیداری که روز سه‌شنبه، ۲۸ خرداد داشتند، توافق کردند که هریک نماینده‌ای را "برای تبادل اطلاعات و ارتباط مداوم برای برنامه‌ریزی بهتر" معرفی کنند.

دوره ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد دوازدهم مرداد ماه امسال به پایان می‌رسد.

تشکیل تیم کارشناسی مجلس

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس ایران هم در گفت‌وگو با خانه ملت، سایت اطلاع‌رسانی مجلس ایران، گفته است که تشکیل "یک تیم کارشناسی برای تعامل گسترده و مثبت با دولت یازدهم" در دستور کار هیات رئیسه مجلس قرار دارد.

او اضافه کرد که افزایش تعامل با رئیس جمهور منتخب و دولت یازدهم "به طور جدی" در دستور کار مجلس است.

حسن روحانی فعالیت خود را به عنوان رئیس دولت یازدهم و هفتمین رئیس‌جمهور ایران، پس از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف رسما آغاز خواهد کرد. گفته می شود مراسم تنفیذ روز دوازدهم مرداد برگزار خواهد شد.

رئیس‌جمهور ایران دو هفته پس از برگزاری مراسم تحلیف فرصت دارد تا افراد پیشنهادی خود برای حضور در هیات دولت را به مجلس معرفی کند.

مطالب مرتبط