اعضای حزب موتلفه اسلامی با حسن روحانی دیدار کردند

Image caption حسن روحانی هفتمین رئیس جمهور ایران خواهد بود

جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از احزاب محافظه راستگرا در ایران، با حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران دیدار کرده اند.

محمد‌نبی حبیبی، اسدالله بادامچیان، عبدالرضا مصری، مصطفی میرسلیم، حمیدرضا ترقی، محمدعلی امانی، علی بنایی و فاطمه رهبر به همراه حبیب‌الله عسگراولادی در این دیدار حضور داشتند.

این ملاقات روز دوشنبه سوم تیر (۲۴ ژوئن) انجام شده و حبیب‌الله عسگراولادی از اعضای برجسته حزب موتلفه هم در آن حضور داشته.

اعلام آمادگی موتلفه برای همکاری با دولت روحانی

آقای عسگراولادی در ماه های اخیر به طور مکرر خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شده بود که بیش از دو سال است در حبس خانگی به سر می برند.

حمیدرضا ترقی، از اعضای حزب موتلفه که در جلسه دیدار با آقای روحانی حاضر بوده به ایسنا خبرگزاری دانشجویان ایران گفته: "آقای عسگراولادی در این دیدار ضمن تبریک به آقای روحانی، آمادگی حزب موتلفه برای پشتیبانی از رییس‌جمهور منتخب را برای غلبه بر مشکلات فراروی دولت جدید اعلام کرد."

به گفته آقای ترقی اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه پیشنهاداتی درباره رفع مشکلات اقتصادی و سیاست خارجی ایران و ضرورت تقویت جایگاه احزاب را مطرح کردند.

بر اساس گزارش ها، حسن روحانی هم در این جلسه با تمجید از سابقه حزب موتلفه اسلامی گفته است که شناختی ۴۰ ساله از این گروه سیاسی دارد.

به گفته اعضای حاضر در این جلسه، در مورد استفاده از اعضای حزب موتلفه اسلامی در کابینه دولت آقای روحانی صحبتی به میان نیامده است.

حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیشتر از ۵۰ درصد آرا، هفتمین رئیس جمهور ایران شد. از زمان پیروزی آقای روحانی، او در حال دیدار با چهره ها و گروه های سیاسی است. در روزهای گذشته آقای روحانی با محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی هم دیدار کرده است.

Image caption حبیب الله عسگراولادی هم در دیدار امروز با حسن روحانی حاضر بوده است

رئیس جمهور جدید ایران فعالیت رسمی خود را از نیمه مرداد ماه و پس از تنفید حکم ریاست جمهوری توسط آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و مراسم تحلیف در مجلس آغاز خواهد کرد.

او در حدود یک ماه فرصت دارد تا فهرست وزرای پیشنهادی خود را برای بررسی و کسب رای اعتماد، به مجلس ارائه کند.

حسن روحانی در دوره تبلیغات انتخاباتی گفته که کابینه او، بر اساس شایسته سالاری انتخاب می شود و محمدرضا نعمت‌زاده، رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی هم گفته "چاپلوسان" در دولت جدید جایی نخواهند داشت.

مطالب مرتبط