خاتمی به دیدار نسرین ستوده، وکیل زندانی رفت

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران به دیدار نسرین ستوده، وکیل زندانی رفته است.

خانم ستوده از شهریور ۱۳۸۹ در بازداشت است و در دادگاه به جرم "اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر" به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده. او در حال حاضر در مرخصی و بیرون از زندان به سر می برد.

نسرین ستوده: همه ما دلسوز کشوریم

محمد خاتمی در این دیدار ابراز امیدواری کرده که "همه زندانیان سیاسی آزاد شوند تا فضای مناسب پدید آمده باز هم لطیف تر گردد و همگان بتوانند خدمت خود را به کشور و مردم انجام دهند."

رئیس جمهور پیشین ایران گفته "قطعا این رویداد به نفع همگان بخصوص نظام و کشور است و آینده را بهتر از گذشته خواهد کرد."

بر اساس گزارش ها از ایران، در هفته های اخیر و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، نشانه هایی از احتمال بهبود فضای سیاسی و اجتماعی حاکم در این کشور به چشم می خورد.

آقای خاتمی اظهار امیدواری کرده که "همه به جانبی حرکت کنیم که خیر کشور و ملت در آن است و موجب تقویت اعتماد متقابل مردم و حکومت خواهد شد."

بر اساس گزارش سایت رسمی آقای خاتمی، نسرین ستوده در این دیدار، گزارشی از وضعیت خود و زندان به رئیس جمهور پیشین ایران داده است.

خانم ستوده در این دیدار به آقای خاتمی گفته "همه ما دلسوز کشور هستیم و خود را مخالف نمی دانیم، منتهی معتقدیم نظرات مختلف باید با امنیت بیان شود."

او خواستار "آزادی همه زندانیان سیاسی بدون تبعیض، انجام دادرسی عادلانه درخصوص اتهامات سیاسی مطابق قانون اساسی و با حضور هیأت منصفه به صورت علنی و در دادگاه های عمومی" شده است.

خانم ستوده، از اعضای کانون مدافعان حقوق بشر است که به دفاع از نوجوانان محکوم به اعدام، زندانیان عقیدتی، فعالان حقوق بشر و کودکان قربانی خشونت شهرت دارد.