روحانی: مردم ایران به تغییر و تحول امید بسته‌اند

حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران، در تهران گفته است که مردم به تغییر و تحول امید بسته اند.

آقای روحانی در جمع گروهی از روحانیون حاضر شده و گفته در شرایطی که مردم به تحول امید بسته اند، "نباید شکاف و گسستی میان روحانیون و مردم وجود داشته باشد."

او گفته "چه بخواهیم و چه نخواهیم کارهای ما به عنوان مسئولان نظام به پای روحانیت نوشته می شود."

تاکید مجدد بر وعده‌های انتخاباتی

آقای روحانی روز چهارشنبه دوازدهم تیر (سوم ژوئیه) در مراسمی سخنرانی کرده که از سوی کمیته روحانیون ستاد انتخاباتی اش تشکیل شده بود.

این مراسم در یکی از سالن های وزارت کشور ایران برگزار شده و شماری از مقام های دولت محمود احمدی نژاد از جمله وزیر کشور ایران و معاونانش در آن حضور داشته اند.

آقای روحانی در سخنرانی خود گفته که "بیکاری و تورم نه تنها دامن طبقات پایین بلکه دامن طبقات متوسط را هم گرفته است" اما در عین حال هشدار داده که "مشکلات چندین ساله در چند ماه حل نمی شود."

او گفته مردم باید به آینده و اینکه سرمایه مادی و معنوی آنها اتلاف نخواهد شد، احساس اطمینان کنند.

آقای روحانی از روحانیون خواسته دولت او را کمک کنند و بار دیگر بر وعده های انتخابانی اش از جمله پرهیز از تندروی، بالا بردن اعتماد عمومی به دولت و "کاهش مشکلات مادی و معنوی" تاکید کرده است.

شعار اصلی انتخاباتی آقای روحانی تشکیل دولت "تدبیر و امید" بود.

حسن روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از نیمی از آراء به عنوان هفتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

رئیس جمهور جدید ایران کار خود را از نیمه مرداد ماه امسال و پس از برگزاری مراسم تحلیف در مجلس آغاز خواهد کرد و پس از آن دو هفته فرصت خواهد داشت تا فهرست وزاری پیشنهادی خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس ارائه کند.

آقای روحانی گفته "با برخی از دوستان که ادعایی هم ندارند با دقت کار انتخاب افراد را آغار کرده‌ایم."

مطالب مرتبط