تاجزاده خواستار واکنش مثبت رهبر ایران به درخواست‌های رفع حصر شد

Image caption فرمانده پلیس ایران گفته بود که حصر خانگی موسوی و کروبی به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است

مصطفی تاجزاده، از فعالان سیاسی منتقد در ایران، خواستار همراهی آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی با خواست رأی‌دهندگان به رئیس جمهور منتخب و برنامه‌های او در رفع بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده است.

آقای تاجزاده که در زندان اوین تهران دوره محکومیت خود را می گذراند این موضوع را در قالب نامه ای که به بیرون فرستاده، مطرح کرده است.

'رفع حصر فقط با دستور رهبر'

سایت کلمه، از منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت محمود احمدی نژاد، متن این نامه را امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه (دهم ژوئن) منتشر کرده است.

آقای تاجزاده در این نامه که نوشته حسن روحانی، رئیس جمهوری منتخب، فقط در صورتی می تواند حصر رهبران مخالفان دولت را لغو کند، که رهبر در این مورد دستور دهد.

آقای روحانی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد به پیروزی رسید، در جریان تبلیغات انتخاباتی ابراز امیدواری کرده بود که فضای امنیتی را در ایران تعدیل و زمینه رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را فراهم کند.

آقای روحانی گفته بود که به غیر از این دو، دیگر بازداشت شدگان وقایع اعتراضی به نتایج انتخابات سال ۸۸ هم باید آزاد شوند.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بیش از دو سال است که در حبس خانگی قرار گرفته اند.

در جریان تبلیغات انتخاباتی و شادی های خیابانی پس از اعلام پیروزی آقای روحانی در انتخابات، شعارهای متعددی در حمایت از آزادی آقای موسوی و کروبی مطرح شده بود.

آقای تاجزاده در تازه ترین نامه اش از زندان اوین نوشته در صورتی که زندانیان سیاسی آزاد نشوند، باید به جامعه توضیح داده شود که "شخص رهبر، مایل به حل مسئله نیست."

مطالب مرتبط