دفاع آیت‌الله خامنه‌ای از عملکرد دولت احمدی‌نژاد

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در آخرین دیداری که با هیات دولت محمود احمدی‌نژاد داشت از پر کاری او و همکارانش تقدیر کرد. آیت‌الله خامنه‌ای همچنین بیان "شعارهای انقلابی" را از جمله کارهای بزرگ دولت دانست.

رهبر ایران گفته: "در ۸ سال اخیر همه احساس و درک كردند كه رئیس جمهور محترم و همكاران ایشان، با تحمل سختی‌ها، نسبت به همه دولت‌ها و دوره‌های دیگر، كارهای بسیار پرحجم و پرشتابی انجام می‌دهند."

"بی اعتنایی به امتیازات، كار بی وقفه و خودداری از آسودگی و استراحت، امتیاز بزرگ این دولت است و همه كسانی كه در صدد قضاوت هستند باید به این نكات با ارزش توجه كنند."

تقدیر رهبر ایران از پر کاری دولت محمود احمدی‌نژاد در حالی صورت می‌گیرد که اکثریت چهره‌ها و مقا‌م‌های جمهوری اسلامی ایران، با گرایش‌های گوناگون، انتقادهای جدی به عملکرد دولت آقای احمدی‌نژاد وارد می‌کنند.

از جمله امروز حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب، در مجلس با اشاره به رشد اقتصادی منفی و تورم گفت نیازی نیست آمار و ارقام دیگری را به نمایندگان ارائه کند و حجم و پیچیدگی مشکلات روشن است.

آیت‌الله خامنه‌ای گفته: "بعضی حتی كارهای ملموس دولت را نیز انكار می‌كنند اما مهم این است كه تلاش‌ها و زحمات انجام شده در فضای عمومی كشور بیان و ثبت شود."

او همچنین "طرح و تقویت شعارهای انقلاب" را کاری ضروری دانسته و گفته است: "احساس شرم نكردن در بیان اهداف، انگیزه‌ها و شیوه‌های انقلابی در مجامع جهانی، از جمله كارهای بزرگ دولت است."

آیت‌الله علی خامنه‌ای حمایت‌های کم‌سابقه‌ای از محمود احمدی‌نژاد کرده بود، اما در دور دوم ریاست‌جمهوری او رابطه میان رهبر و رئیس جمهور پرتنش شد. این تنش در اختلاف بر سر برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات به اوج خود رسیده بود.

دوره کاری محمود احمدی‌نژاد و دولتش نیمه مرداد ماه به پایان می‌رسد.

مطالب مرتبط