شجونی: حسن روحانی علیه معترضان ۸۸ جهاد کند

جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز، از حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران خواسته است که در مقابله با معترضان به نتایج انتخابات ۸۸ به "حرکتی جهادی" دست بزند. او روز گذشته نیز گفته بود: "در این دوران یک نواب صفوی کم داریم تا ریشه برخی از روزنامه‌های اصلاح طلب را از ته بزند."

آقای شجونی در مصاحبه با "خانه ملت"، وابسته به مجلس ایران، گفته است: "حسن روحانی باید در مقابل فتنه گران سال ۸۸ که با تخریب ۷ میلیارد تومان اموال عمومی و کشتن بسیجیان هزینه های زیادی برای نظام ایجاد کردند حرکتی جهادی داشته باشد."

او گفته این شکل برخورد با معترضان ۸۸ لازمه شکل‌ دادن به یک جریان سیاسی میانه‌رو توسط حسن روحانی است.

جعفر شجونی گفته است که حسن روحانی را به واسطه عضویتش در جامعه روحانیت مبارز عضوی از جناح محافظه‌کار می‌داند. با این حال گفته که حمایت محمد خاتمی از آقای روحانی و کناره‌گیری محمدرضا عارف به نفع او، و همچنین ردصلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی که باعث شد هواداران او به آقای روحانی رای دهند، دلیل پیروزی حسن روحانی در انتخابات بوده است.

آقای شجونی از این که "ریش‌سفیدان روحانیت"، از جمله محمدرضا مهدوی‌کنی، محمدتقی مصباح‌یزدی و محمد یزدی برای حمایت محافظه‌کاران از نامزدی واحد "اعمال نظر" نکردند، انتقاد کرده است.

'جای نواب خالی است که ریشه روزنامه‌ها را بزند'

جعفر شجونی دیروز در مصاحبه با سایت محافظه‌کار "ندای انقلاب" گفته بود: "در این دوران یک نواب صفوی کم داریم تا ریشه برخی از روزنامه های اصلاح طلب را از ته بزند و شیشه روزنامه هایی که از خارج حمایت مالی می شوند را بشکند."

مجتبی نواب صفوی اسلام‌گرای تندرو و از بنیانگذاران جمعیت فداییان اسلام بود که حسنعلی منصور، حاج‌علی رزم‌آرا و احمد کسروی را ترور کردند.

جعفر شجونی گفته است که نزدیکی اصلاح‌طلبان به حسن روحانی "یک دروغ بزرگ" است.

مطالب مرتبط