پدر محمد کامرانی: به حکم مرتضوی اعتراض می‌کنیم

Image caption مراسم سالگرد قربانیان بازداشتگاه کهریزک در مسجد ولیعصر در تهران برگزار شد

علی کامرانی، پدر محمد کامرانی، یکی از قربانیان بازداشتگاه کهریزک، به خبرگزاری مهر گفته است که خانواده‌های قربانیان بازداشتگاه کهریزک به حکم صادرشده علیه سعید مرتضوی اعتراض خواهند کرد.

آقای کامرانی دیروز و در جریان مراسم سالگرد قربانیان کهریزک گفت: "پرونده کهریزک مختومه نشده است و قطعا به حکم آقای مرتضوی اعتراض خواهیم کرد."

محمد کامرانی جوان ١٨ ساله‌ای بود که در تظاهرات ١٨ تیر ٨٨ بازداشت و در بازداشتگاه کهریزک کشته شد. به جز او دست کم دو نفر دیگر، محسن روح‌الامینی و امیر جوادی‌‎فر، در تیر ٨٨ در این بازداشتگاه کشته شدند.

انتشار خبر کشته شدن بازداشت‌شدگان در کهریزک جنجال‌برانگیز شد و حتی رهبر ایران را به واکنش واداشت. در جریان رسیدگی به این مساله چند تن از مقامات قضایی وقت به اتهام صدور دستور انتقال متهمان به بازداشتگاه کهریزک تحت پیگرد قرار گرفتند.

در جریان محاکمه این مقام‌ها سعید مرتضوی در خصوص اتهام گزارش خلاف واقع به پرداخت ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و همچنین انفصال از خدمت محکوم شد.

حسن زارع دهنوی و علی‌اکبر حیدری‌‎فر دیگر قضاتی هستند که در این پرونده محاکمه شده‌اند.

حکم آقای مرتضوی اعتراض‌های زیادی را برانگیخته است.

در مراسم دیروز، که در مسجد ولی‌عصر تهران برگزار شد، برخی چهره‌های سیاسی نیز حضور داشتند.

دیروز همچنین مراسم سالگرد سهراب اعرابی، از قربانیان ۲۵ خرداد ٨٨ در منزل او برگزار شد. گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، از جمله حاضران در این مراسم بوده است.

مطالب مرتبط