محمدتقی کروبی: پدرم مجددا به بیمارستان برده شده

کروبی
Image caption به نوشته سایت سحام نیوز مهدی کروبی در "۲ سال حبس در ساختمان امن وزارت اطلاعات" از دسترسی به هوای آزاد محروم بوده و دچار ناراحتی ریوی و گوارشی شده است

محمدتقی کروبی، فرزند مهدی کروبی از رهبران معترضان به انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، از انتقال مجدد پدر خود به بیمارستان برای معالجه ناراحتی قلبی خبر داده است.

فرزند آقای کروبی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: "سه روز پیش پدر را مجددا برای ام آر آی و اسکن قلبی پیش از افطار تا نیمه شب به یکی از مراکز قلبی بردند و تاکنون گزارشی از روند درمان به پدر و خانواده نداده اند."

وی همچنین، در واکنش به انتشار عکسی که اخیرا در یک سایت ناشناس اصولگرا به نام "نقد دولت" منتشر شده و مهدی کروبی را در کنار یک ساحل نشان می دهد افزوده است: "ظاهرا با انتشار این عکس هدف دارند اخبار مرتبط به وضعیت نابسامان مکان حصر و همچنین مراحل درمانی چند هفته ای شان را تحت شعاع قرار دهند و بگویند خانواده دروغ می گوید و او به جای حصر و حبس در سواحل شمال یا جنوب است".

پسر مهدی کروبی اظهار داشته است: "آقای کروبی طی سال‌های اخیر مانند مهندس موسوی چند بار به مسافرت برده شده اند که هر بار خبرهای آن از سوی سایت سحام یا کلمه منتشر شده است. این عکس اگر جعلی نباشد احتمالا مربوط به سال گذشته است."

محمدتقی کروبی پنج روز پیش نیز به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که پدرش در هفته قبل دو بار به علت درد کمر و نیز برای انجام آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان برده شده است.

Image caption عکسی که در یک سایت ناشناس اصولگرا موسوم به "نقد دولت" منتشر شده و محمدتقی کروبی آن را مربوط به گذشته می‌داند

وی افزوده بود که کسی از اعضای خانواده آقای کروبی او را در بیمارستان همراهی نکرده و همچنین پرونده پزشکی او در اختیار خانواده‌اش قرار نگرفته است.

سایت سحام نیوز، نزدیک به خانواده کروبی، امروز با انتشار توضیح پسر مهدی کروبی نوشته است که وی "در ۲ سال حبس در ساختمان امن اطلاعات از دسترسی به هوای آزاد و آفتاب همواره محروم بوده و به همین جهت دچار ناراحتی ریوی و گوارشی شده است." این سایت، محل "ساختمال امن وزارت اطلاعات" را "نزدیک به بزرگراه صدر" در تهران ذکر کرده است.

این سایت افزوده است: "پزشکان وزارت اطلاعات بارها بر تغییر شرایط نگهداری ایشان تاکید کرده اند اما مقامات دستگاه امنیتی حاضر به انتقال ایشان به منزلشان نشده اند."

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از ۲۸ بهمن ماه سال ١٣٨٩ تاکنون و در پی تظاهراتی که با فراخوان آنها برای اعلام همبستگی با قیام مردم مصر و تونس برگزار شده بود، در حصر خانگی قرار دارند.

مطالب مرتبط