انتقال مهدی کروبی از بیمارستان به اقامتگاه وزارت اطلاعات

کروبی
Image caption به نوشته پسر بزرگ آقای کروبی، وی "در پی شرایط جسمی نگران کننده" و "درد کتف و دست"، طی هفته گذشته سه بار به بیمارستان برده شده است

محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی از رهبران معترضان به انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، از مرخص شدن پدر خود از بیمارستان و انتقال وی به اقامتگاهی تحت نظر وزارت اطلاعات خبر داده که دوران حصر خود را در آنجا می گذارد.

فرزند آقای کروبی چهارشنبه ۹ مرداد (۳۱ ژوییه) در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشته که پدرش دو روز پیش در بیمارستان قلب تهران تحت آنژیوگرافی قرار گرفته و در همان مکان بستری شده بود.

وی توضیح داده که "در پی شرایط جسمی نگران کننده مهدی کروبی" و "درد کتف و دست"، وی طی هفته گذشته سه بار به بیمارستان برده شده است.

محمدحسین کروبی افزوده است که نتیجه آزمایشات پزشکی روشن کرده که پدر او "علاوه بر گرفتگی رگ قلب و نیاز به انجام آنژیوگرافی از غلظت و چربی بالای خون نیز رنج می برد" و علاوه بر این، به خاطر شرایط دوران حصر خانگی "به آرتروز گردن هم مبتلا شده است".

محمدتقی کروبی، دیگر فرزند مهدی کروبی، پنجشنبه هفته پیش از انتقال مجدد پدر خود به بیمارستان "برای ام آر آی و اسکن قلبی" خبر داده بود.

او پیش از آن نیز به بی‌بی‌سی فارسی خبر داده بود که پدرش دو بار به علت درد کمر و انجام آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شده بود.

محمدحسین کروبی در نوشته امروز صفحه فیس بوک خود تاکید کرده که در بیمارستان قلب "همه درمان هایی که لازم بوده به خوبی انجام شده" و افزوده است: "پدر، هم در تمام دوران درمان و هم در حال حاضر روحیه خوبی داشتند و دارند."

سایت سحام نیوز، نزدیک به خانواده کروبی، هفته پیش نوشته بود که مهدی کروبی "در ۲ سال حبس در ساختمان امن اطلاعات از دسترسی به هوای آزاد و آفتاب همواره محروم بوده و به همین جهت دچار ناراحتی ریوی و گوارشی شده است." این سایت، محل "ساختمال امن وزارت اطلاعات" را "نزدیک به بزرگراه صدر" در تهران ذکر کرده بود.

به نوشته این سایت "پزشکان وزارت اطلاعات بارها بر تغییر شرایط نگهداری ایشان تاکید کرده اند اما مقامات دستگاه امنیتی حاضر به انتقال ایشان به منزلشان نشده اند."

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از ۲۸ بهمن ماه سال ١٣٨٩ تاکنون و در پی تظاهراتی که با فراخوان آنها برای اعلام همبستگی با قیام مردم مصر و تونس برگزار شده بود، در حصر خانگی قرار دارند.

مطالب مرتبط