ایلنا: سعید مرتضوی عضو هیات امنای تامین اجتماعی شد

Image caption سعید مرتضوی در مسئولیت‌های گوناگونی که داشته جنجال‌برانگیز بوده

خبرگزاری ایلنا گزارش داده که با صدور حکمی در آخرین روز کاری دولت محمود احمدی‌نژاد، سعید مرتضوی به عضویت هیات امنای سازمان تامین اجتماعی ایران درآمده است.

ایلنا می‌گوید اسدالله عباسی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت پیشین، این حکم را با موافقت محمود احمدی‌نژاد، که ریاست شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی را به عهده داشته، صادر کرده است.

این درحالی است که خبرگزاری فارس از قول منبع آگاهی که هویتش عنوان نشده خبر داده است با پایان حکم سرپرستی آقای مرتضوی که تا ۱۸ مرداد معتبر بوده، "ماموریت سعید مرتضوی در تامین اجتماعی به اتمام رسیده است."

سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، پس از آن که دست کم ۳ نفر از بازداشت‌شدگان راهپیمایی ۱۸ تیر معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ در بازداشتگاه کهریزک کشته شدند از مقام قضایی خود برکنار شد. او به خاطر این پرونده به پرداخت ۲۰۰ هزار تومان جریمه محکوم شد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت، آقای مرتضوی را نخست به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سپس به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد که این هر دوی این مسئولیت‌ها اعتراضات شدیدی را برانگیخت.

خبرگزاری ایلنا می‌گوید آقای مرتضوی پس از صدور حکم عضویتش در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی محل دفتر کار خود را نیز تغییر داده است.

مجلس ایران به حدی با ریاست‌ آقای مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی مخالف بود که عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را استیضاح و از کار برکنار کرد.

جلسه استیضاح آقای شیخ‌الاسلامی به دلیل افشاگری محمود احمدی‌نژاد درباره دیدار فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی به جنجال کشیده شد. به گفته آقای احمدی‌نژاد آقای لاریجانی در ملاقات با آقای مرتضوی قصد داشت از از نفوذ برادرانش، روسای مجلس و قوه قضاییه، برای فعالیت‌های اقتصادی سوءاستفاده کند.

مطالب مرتبط