مهدی کروبی در 'محل حبس' معالجه می‌شود

کروبی
Image caption مقامات امنیتی سرانجام پرونده پزشکی مهدی کروبی را در اختیار خانواده قرار دادند

خانواده مهدی کروبی شرایط جسمی او را شرح داده‌‌ است.

روز پنجشنبه، ۲۴ مرداد (۱۵ اوت)، وب‌سایت سحام نیوز، متعلق به حزب اعتماد ملی، متن گفتگویی با فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، دبیرکل حزب و نامزد معترض انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را منتشر کرد.

خانم کروبی گفته است که مقامات امنیتی اجازه داده‌اند ادامه درمان بیماری همسرش در "محل حبس" او و زیر نظر پزشک ادامه یابد.

پیشتر، خانواده مهدی کروبی با انتشار نامه‌ای خطاب به مردم ایران، شرایط جسمی او را شرح داده بود.

در نامه خانواده کروبی، که متن آن در وب‌سایت سحام نیوز منتشر شد، آمده است که برای اولین بار از زمان حبس مهدی کروبی، "مقامات امنیتی جهت پیگیری وضعیت سلامتی و درمان ایشان، پرونده پزشکی آقای کروبی را در اختیار خانواده قرار داده‌اند."

خانواده کروبی گفته است که وی برای انجام انژیوگرافی و برخی آزمایش‌ها در بیمارستان قلب تهران بستری شد.

Image caption کروبی به دلیل پیگیری برخورد با معترضان هدف حمله طرفداران حکومت قرار گرفت

در این نامه، خانواده کروبی ضمن قدردانی از پزشکان و دیگر پرسنل بیمارستان قلب، گفت که "بنا به توصیه اکید کادر پزشکی، آقای کروبی باید برای تکمیل دوره درمان خود دوباره در بیمارستان بستری و امور مربوط به درمان ایشان مجددا پیگیری شود."

خانواده کروبی ابراز امیدواری کرد که "همچون مرتبه قبل، مقامات امنیت شرایط را برای تداوم و پیگیری امور درمانی آقای کروبی فراهم آورند."

در پایان این نامه اطمینان داده شده است که "روحیه آقای کروبی همچون گذشته بسیار قوی و مطلوب" است.

درمان بیماری

به گزارش سحام نیوز، آقای کروبی روز ۷ مرداد ماه به دلیل درد در ناحیه کتف و دست و احساس کسالت، به بیمارستان انتقال یافت و آزمایش‌ها نشان داد که انجام عمل آنژیوگرافی برای رفع گرفتگی رگ قلب او لازم است.

پزشکان همچنین تشخیص دادند که مهدی کروبی گرفتار غلظت و چربی بالای خون و همچنین آرتروز گردن است.

Image caption کروبی و موسوی به دلیل اعتراض به نتیجه انتخابات همراه با همسرانشان در بازداشت خانگی قرار گرفتند

مهدی کروبی هفتاد و پنج سال دارد و از ۲۸ بهمن ماه سال ١٣٨٩ در بازداشت خانگی به سر می برد.

پس از اعلام نتیجه بحث برانگیز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، مهدی کروبی، یکی از چهار نامزد این انتخابات، به پیگیری نحوه برخورد نیروهای امنیتی با معترضان و از جمله رفتار با معترضان بازداشتی پرداخت که واکنش تند تشکیلات امنیتی و طرفداران حکومت را در پی آورد.

آقای کروبی و همسرش، همراه با میرحسین موسوی، دیگر نامزد معترض این انتخابات، و زهرا رهنورد، همسر او، در پی دعوت از مردم به برگزاری تظاهرات در حمایت از حرکت اعتراضی در کشورهای عربی، در بازداشت خانگی قرار گرفتند.

خانم کروبی بعدا آزاد شد اما خانم رهنورد همچنان در بازداشت خانگی است.

مهدی کروبی بعدا از خانه خود به آپارتمان دیگری انتقال یافت و همچنان تحت نظر ماموران امنیتی در "بازداشت خانگی" به سر می‌برد.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز ظاهرا در خانه مسکونی خود تحت نظر هستند و اخیرا گزارش‌هایی از بیماری آقای موسوی و اقداماتی برای درمان او نیز منتشر شده بود.

مطالب مرتبط