عضویت مرتضوی در هیات امنای تامین اجتماعی لغو شد

Image caption بنا به اطلاعیه جدید مرتضوی باید از تامین اجتماعی برود

روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که تغییرات اخیر در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی قانونی تلقی نمی‌شود و هیات امنای این سازمان همانی است که در تیر ماه بوده است.

به این ترتیب عضویت سعید مرتضوی در هیات امنای این سازمان لغو می‌شود.

خبرگزاری ایلنا پیش از این گزارش داده بود که با صدور حکمی در آخرین روز کاری دولت محمود احمدی‌نژاد، سعید مرتضوی به عضویت هیات امنای سازمان تامین اجتماعی ایران درآمده است.

همچنین گزارش شده بود که هیات امنای این سازمان پس از ورود آقای مرتضوی، علی روحبخش، مشاور اجرایی سعید مرتضوی را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کرده است.

در اطلاعیه وزارت کار آمده: " مراحل قانونی تعیین اعضای هیات امنای تامین اجتماعی مبتنی بر پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تصویب شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی است كه بدلیل عدم تحقق شروط مذکور در تصمیمات اخیر هیچ گونه تغییری در ترکیب اعضای قبلی هیات امنای مذکور از نظر این وزارتخانه صورت نپذیرفته است."

این اطلاعیه وعده داده که ترکیب جدید اعضای هیات امنا با پیشنهاد علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین شوند.

پس از آن که دست کم ۳ نفر از بازداشت‌شدگان راهپیمایی ۱۸ تیر معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ در بازداشتگاه کهریزک کشته شدند سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران، از مقام قضایی خود برکنار شد. او به خاطر این پرونده به پرداخت ۲۰۰ هزار تومان جریمه محکوم شده است.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت، آقای مرتضوی را نخست به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سپس به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد که این هر دوی این مسئولیت‌ها اعتراضات شدیدی را برانگیخت.

مطالب مرتبط