اخبار ضد و نقیض از تغییرات در هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی

Image caption صدرالدین شریعتی (راست) رئیس دانشگاه علامه در کنار کامران دانشجو، وزیر پیشین علوم

اخبار ضد و نقیضی از تغییرات در هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شده است.

امروز مهرداد بذرپاش، نماینده مجلس، با انتشار نامه‌ای عضویت خود در هیات علمی دانشگاه طباطبایی را تکذیب کرد.

روزنامه شرق در شماره امروز خود (سه شنبه ۲۹ مرداد) خبر داده که صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه، در اجرای دستور کامران دانشجو، وزیر پیشین علوم، بیش از ۱۰۰ نفر را به عضویت هیات علمی دانشگاه علامه درآورده است.

این در حالی است که پیش از این وبسایت کلمه، از رسانه‌های حامی جنبش سبز، خبر داده بود که آقای شریعتی بسیاری از استادان کنونی دانشگاه علامه را در تعطیلات تابستانی بازنشسته کرده و حدود صد نفر "از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه را خارج از رویه‌های متعارف" جایگزین آنها کرده است.

شرق از قول "منابع آگاه" نوشته که "کسانی همچون مهرداد بذرپاش نماینده کنونی مجلس و دختر معاون دانشجویی کامران دانشجو از جمله ۱۱۵نفری هستند که کد استخدام هیات علمی برای آنها در دانشگاه علامه‌طباطبایی صادر شده است."

سایت عصر ایران هم تصاویری از نامه‌ای منتشر کرده که مدعی است صدرالدین شریعتی در آن از کامران دانشجو درخواست می‌کند برای استخدام ۱۰۲ نفر در هیات علمی مجوز بدهد.

این در حالی است که صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه، در واکنش درباره اخبار استخدام اعضای جدید برای هیات علمی به خبرگزاری مهر گفت: "همه این‌ها دروغ است."

البته آقای شریعتی با اشاره به تاسیس چند دانشکده جدید در این دانشگاه گفته است: "وقتی این همه دانشکده ایجاد می کنیم آیا استاد نمی خواهیم؟"

آقای شریعتی تصریح کرده: "برای جذب این افراد براساس مبانی حقوقی، مجوز دریافت شده، پست به آنها اختصاص دادند، کد استخدامی دارند و برای آنها بودجه تعیین شده مگر می‌شود یک شبه این کارها را انجام داد. روند جذب استاد از سال گذشته آغاز شده که بعد از بررسی گزینش، هیات مرکزی، جذب وزارت علوم، به این افراد پست اختصاص داده شده است."

او اقدام خود در استخدام این افراد جدید را "کودتا علیه جهل" توصیف کرده است.

مدیریت صدرالدین شریعتی بر دانشگاه علامه انتقادهای فراوانی را برانگیخته است. تعطیل کردن برخی رشته‌های تحصیلی، اخراج و بازنشسته کردن اساتید و برخوردهای شدید امنیتی با دانشجویان معترض از جمله انتقادهایی است که به آقای شریعتی وارد می‌شود.

مطالب مرتبط