نامه زندانیان سیاسی به دادستان تهران: وضعیت حسین رونقی خطرناک است

۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه‌ای به دادستان تهران نسبت به وضعیت وخیم حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس منتقد و اعتصاب غذای این زندانی ابراز نگرانی کرده و اعلام داشته‌اند: " امضا کنندگان این نامه نسبت به وضعیت وخیم جسمانی حسین رونقی ملکی که هر لحظه به وضعیت خطر نزدیک می‌شود، اعلام خطر می‌کنیم."

به گزارش سایت کلمه، در بخشی از این نامه آمده است: "متاسفانه اهمال و کوتاهی مسئولین امر، به نحوی است که می‌ تواند این وضعیت وخیم را تبدیل به فاجعه کند. لازم به ذکر است که ۱۴ روز است که از اعتصاب غذای وی می‌گذرد."

حسین رونقی پیشتر خواهان آن شد که برای درمان به خارج از زندان منتقل شود. آقای رونقی از روز جمعه ۱۸ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده و در نامه‌ای انتقادآمیز به دادستان تهران، او را در جریان اعتصاب غذای خود قرار داده است.

وی همچنین گفته در اعتراض به وضعیت دیگر زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کرده است.

این در حالی است که به گفته خانواده آقای رونقی مسئولان تا کنون نسبت به درخواست فرزندانشان واکنشی نشان نداده‌اند.

زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی هم از ۲۹ مردادماه در اعتراض به وضعیت فرزندش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

او در گفت و گویی که پیشتر با بی‌بی‌سی فارسی داشت، گفته است: "اعتصاب غذا کردم، شاید کسی صدایمان را بشنود. حسین مریض است، به پسرم مرخصی نمی‌دهند."

حسین رونقی پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و رییس جمهوری، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

حسین رونقی پس از ۳۲ ماه حبس با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد اما بار دیگر در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ هنگام امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی بازداشت و با حکم شعبه ۱۱۲ دادگاه عمومی تبریز به اتهام "پخش نان کپک‌زده و تمرد از مامور" به پنج ماه حبس محکوم شد.

به گفته پدر آقای رونقی فرزندش در طول دوران زندان یک کلیه خود را به طور کامل از دست داده و کلیه دیگرش ۲۰ درصد از بین رفته است.

حسین رونقی ملکی در محیط مجازی با نام بابک خرم دین شناخته می‌شد.