ابراز خوشحالی سپاه پاسداران از کشته شدن '۷۰' عضو مجاهدین خلق در عراق

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف، در عراق، ابراز خوشحالی کرده است.

سپاه در بیانیه خود که لحن تندی دارد، شمار افراد کشته شده را ۷۰ تن عنوان کرده و گفته که آنان به دست "فرزندان مجاهدان عراقی" کشته شده‌اند.

در ادامه بیانیه آمده که این اقدام باعث "تشفی خاطر" مردم ایران و همچنین کسانی است که اعضای خانواده‌‌ خود را در عملیات مجاهدین خلق از دست داده‌اند.

اوایل صبح امروز گزارش شد که شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که در اردوگاه اشرف به سر می‌بردند کشته شده‌اند. در تازه ترین گزارش این سازمان تعداد کشته شدگان ۵۲ نفر اعلام شده است.

سازمان ملل از این رخداد ابراز تاسف کرده و دولت عراق را مسئول تامین امنیت اعضای سازمان مجاهدین خلق دانسته است.

سازمان مجاهدین خلق، نیروهای عراقی را عامل حمله عنوان کرده، اما یکی از سخنگویان دولت عراق این امر را تکذیب کرده است.

سپاه پاسداران گفته که کشته شدن اعضای سازمان مجاهدین خلق در سالگرد سوءقصد به جان محمد جواد باهنر و محمدعلی رجایی، نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور اسبق جمهوری اسلامی، "انتقام الهی" است.

دولت ایران، سازمان مجاهدین خلق را تشکیلاتی تروریستی می‌داند و برای خروج اعضای این سازمان از عراق به دولت عراق فشار می‌آورد.

سازمان مجاهدین خلق توافقنامه‌ای با دولت عراق امضا کرده که به موجب آن اعضایش به اردوگاه لیبرتی منتقل می‌شوند و از آنجا به کشورهای دیگر می‌روند. تنها شمار اندکی از اعضای این سازمان در اردوگاه اشرف به سر می‌برند.

مطالب مرتبط