راستگو: اصلاح‌طلبم ولی به قالیباف رای دادم

الهه راستگو، نماینده شورای شهر تهران، گفته است که خود را اصلاح‌طلب می‌داند اما با مقایسه سوابق محمدباقر قالیباف و محسن هاشمی، به آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران رای داده است.

او امروز سه شنبه ۱۹ شهریور (۱۰ سپتامبر) در سخنانی در جلسه شورای شهر تهران این ادعا را که سوگند خورده بود به محسن هاشمی رای دهد، تکذیب کرد.

گزارش ها حاکی است که دست کم دو نفر از نمایندگان اصلاح‌طلب شورای شهر، فاطمه دانشور و عبدالحسین مختاباد، حین صحبت‌های خانم راستگو جلسه را به اعتراض ترک کرده‌اند.

شورای شهر تهران دو روز پیش محمدباقر قالیباف را دوباره به شهرداری تهران برگزید.

Image caption محسن هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، نتوانست به شهرداری تهران برسد

رای خانم راستگو به آقای قالیباف انتقادهایی را برانگیخته است. اصلاح‌طلبان می‌گویند خانم راستگو می‌بایست به نامزد مورد نظر اصلاح‌طلبان رای می‌داده‌ است.

خانم راستگو در جلسه امروز شورای شهر در دفاع از تصمیم خود گفته: "خود را اصلاح‌طلب می‌دانم، اصلاح‌طلب بوده، هستم و خواهم بود، منتهی بر پایه یک سری اصول اصلاح طلبی یعنی اصلاح امور جامعه و حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب."

او با اشاره به سوابق خود در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته که عدالت و منافع مردم را به منافع شخصی و سیاسی ترجیح می‌دهد.

خانم راستگو در انتقاد از اصلاح‌طلبانی که به رای او ایراد گرفته‌اند گفته: "تقریبا اکثر افراد هم افراد همگروه من که به شورا راه یافتند قبل از شورا می‌گفتند شورا جای کار سیاسی نیست ولی آنچنان در کار سیاسی فرو رفته‌اند که تقریبا مسائل مردم را به فراموشی سپرده‌اند."

او تاکید کرده که شورای شهر باید "فضایی آرام" و "به دور از تنش و سیاسی کاری" داشته باشد.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی تنش‌های فراوان دوره اول شورای شهر تهران را یکی از دلایل شکست اصلاح‌طلبان و روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد در سال ۸۴ می‌دانند.

مطالب مرتبط