روحانی: سپاه بخشی از بار دولت را به دوش بکشد

حق نشر عکس ISNA
Image caption آقای روحانی سپاه پاسداران‌ را "سپاه صلح و آرامش در کل منطقه" لقب داد

حسن روحانی رئیس جمهور ایران از سپاه پاسداران خواست که اجرای سه-چهار پروژه بزرگ ملی را برعهده بگیرد و در جلوگیری از قاچاق کالا هم به دولت کمک کند.

آقای روحانی گفت که سپاه رقیب مردم و بخش خصوصی و پیمانکاری معمولی نیست و باید پروژه‌های مهمی را برعهده بگیرد که بخش خصوصی توان اجرای آن را ندارد.

رئیس جمهور ایران امروز دوشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) در بیستمین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از این نیرو خواست که وارد عمل شود و در بهبود معیشت مردم کمک کند: "امروز توطئه‌ای که علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، در رابطه با مساله معیشت مردم است."

"سپاه شرایط کشور و دولت را به خوبی می‌داند چون ما کشوری هستیم که ۲.۵ میلیون بشکه نفت می‌فروختیم و امروز این رقم به کمتر یک میلیون بشکه رسیده است، آن هم در سالی که باید ۷.۵ میلیون تن گندم وارد کنیم. پس سپاه باید آستین را بالا بزند و بخشی از بار دولت را بر دوش بگیرد."

آقای روحانی افزود: "در مساله قاچاق کالا سپاه می‌تواند در کنار نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مفید باشد چون شرایط به نحوی است که سپاه باید کمک کند تا جلوی قاچاق کالا گرفته شود، چراکه این معضل، به رشد اقتصادی و تولید ضربه وارد می‌کند."

رئیس جمهور ایران در مورد تحولات منطقه گفت: "دعوا بر سر این است که غرب می‌خواهد برای کل منطقه تصمیم بگیرد و منطقه ما را به صورت کنونی نمی‌پسندد که در این راستا شاهد بازگشت انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها هستیم."

"امروز در سوریه بهانه استفاده از سلاح شیمیایی را می‌آورند. نظر جمهوری اسلامی ایران در مورد سلاح شیمیایی همیشه روشن است و ما با سلاح کشتار جمعی مخالفیم".

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد که ایران "هیچگاه دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود."

او گفت: "ما در بیابان بزرگ می‌خواهیم در برابر دشمن بیایستیم چون کوچه تنگ جای ایستادگی نیست، پس نگذارید ما را به کوچه تنگ ببرند و بگذارید در میدان باز مقاومت کنیم."

در همایش امروز محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم سخنرانی کرد و گفت که سپاه آمادگی همکاری با دولت یازدهم را دارد.