ابراز امیدواری احمدی نژاد برای 'ظهور امام زمان' تا چهار سال دیگر

محمود احمدی نژاد
Image caption خبرگزاری ایسنا فایل صوتی اظهارات محمود احمدی نژاد در پیش بینی ظهور امام دوازدهم را منتشر کرده است

محمود احمدی نژاد گفت که امیدوار است امام دوازدهم شیعیان تا چهار سال دیگر ظهور کند.

خبرگزاری ایسنا، امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) گزارش کرده که آقای احمدی نژاد شب گذشته در مسجدی در منطقه نارمک تهران، در پاسخ به سوالی راجع به انتخابات ریاست جمهوری چهار سال بعد گفته است: "آیا شما می‌گویید تا چهار سال دیگر امام زمان نیاید؟ امام زمان تا چهار سال دیگر می‌آید و همه دنیا را اصلاح می‌کند."

در پی انتشار این خبر، "دفتر رئیس‌جمهور نهم و دهم" با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری ایسنا منکر بیان چنین جمله ای از سوی رئیس جمهور سابق ایران شده اما این خبرگزاری، فایل صوتی اظهارات محمود احمدی نژاد در مورد ظهور امام دوازدهم را منتشر کرده است.

در این سایت، صدای آقای احمدی نژاد به گوش می رسد که ظاهرا در پاسخ به یکی از طرفداران خود که از امکان شرکت او در انتخابات ریاست جمهوری آینده سوال می کند می گوید: "شما یعنی می‌گویید امام زمان تا چهار سال دیگر نیاید؟ امام زمان می آید همه دنیا اصلاح بشود."

اشارات قبلی به "ظهور"

محمود احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری خود، در موارد گوناگون متهم شده بود که به بیان پیش بینی‌هایی راجع به زمان ظهور امام غایب شیعیان پرداخته است.

خبرسازترین این اتهامات، در تیر ۱۳۸۷ و توسط رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اصلاح طلب اعتماد ملی بیان شد که در مقاله ای در روزنامه اعتماد ملی نوشت که آقای احمدی نژاد در سفری به استان سیستان و بلوچستان، ظهور امام زمان را پیش بینی کرده است.

به ادعای آقای منتجب نیا، رئیس جمهور سابق ایران در پاسخ به اعتراض یکی از معاونین خود که پرسیده بود "اعتبارات کشور محدود است و چرا این همه وعده‌های ده‌ها میلیارد تومانی به هر شهر داده می‌شود؟" گفته بود: "نگران نباشید؛ دو سال دیگر امام زمان (عج) ظهور می‌کند و همه مشکلات را حل می‌کند."

رسول منتجب نیا، در نوشته خبرساز خود همچنین به نقل از یکی از نمایندگان مجلس ایران نوشته بود که محمود احمدی نژاد در یکی از ملاقات های خود با آیت الله خامنه ای به خاطر وعده ظهور امام دوازدهم در دو سال دیگر مورد "اعتراض شدید" رهبر ایران واقع شده و در توضیح منبع ادعای خود گفته است: "کسانی که با ایشان در تماس هستند، گفته‌اند."

ادعاهای آقای منتجب نیا، بعدا توسط دفتر ریاست جمهور تکذیب شد.