بازتاب رسانه‌ای گسترده گفتگوی تلفنی روحانی و اوباما

رسانه‌های ایران

گفتگوی تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما، روسای جمهور ایران و ایالات متحده آمریکا، بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای داشته است.

تقریبا همه روزنامه‌های عمده چاپ تهران تیتر و عکس اول خود را یا به گفتگوی تلفنی دو رئیس جمهور اختصاص داده‌اند و یا مذاکره میان جان کری و محمدجواد ظریف را به عنوان خبر و عکس اول انتخاب کرده‌اند.

شاید کیهان تنها روزنامه‌ای باشد که لحن محتاطانه‌تری نسبت به موضوع داشته و تیتر زده: "پاسخ آمریکا به حسن نیت ایران لحن امیدوارکننده کافی نیست!"

اغلب روزنامه‌های عمده ایران ملاقات وزرای خارجه ایران و آمریکا را "دیداری تاریخی" توصیف کرده‌اند. روزنامه شرق عکس محمدجواد ظریف و جان کری را به صورت تمام صفحه چاپ کرده‌اند. این روزنامه امروز به چاپ دوم هم رسیده است.

رسانه‌های جهان

گاردین عکس یک خود را به باراک اوباما در حال گفتگوی تلفنی با حسن روحانی اختصاص داده و تیتر "الو، آقای رئیس‌جمهور؟" را انتخاب کرده است.

تیتر یک نیویورک تایمز هم به اولین گفتگوی روسای جمهور ایران و آمریکا اختصاص دارد است.

روزنامه لبنانی الاخبار هم در صفحه یک خود این گفتگو را پوشش داده است.

کوریره‌دلاسرا، چاپ ایتالیا، در صفحه نخست خود عکس‌های آقایان اوباما و روحانی در حال سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل را منتشر کرده و تماس تلفنی آنها را بازتاب داده است.

انعکاس سفر روحانی به نیویورک در رسانه‌های ایرانی به خبر اول وبسایت لوموند تبدیل شده است.

سفر هیات بلندپایه ایرانی به نیویورک هم پوشش رسانه‌ای گسترده‌ای داشت. تقریبا اغلب شبکه‌های خبری عمده، از جمله بی‌بی‌سی، الجزیره، سی‌ان‌ان و یورونیوز سخنرانی آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین نشست مطبوعاتی او را به طور زنده پخش کردند.

مطالب مرتبط