دو نفر از معترضان حسن روحانی 'دستگیر شدند'

Image caption معترضان به تماس تلفنی آقای روحانی و باراک اوباما در هنگام ورود وی به ایران در فرودگاه مهرآباد تجمع کردند

در پی پرتاب کفش از سوی یکی از معترضان مذاکره با آمریکا به سمت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران،معاون اجتماعی نیرو انتظامی سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیرو انتظامی امروز یک شنبه ۷ مهرماه به خبرگزرای مهر اعلام کرد: "در این ماجرا باید هر فردی کفش نداشت، دستگیر می‌شد اما یکی دو تن دستگیر شدند که البته دستگیری‌ها از سوی پلیس نبود."

وی در گفتگو با خبرگزاری فارس نیز گفت: "هیچ فردی در مراسم استقبال از رئیس جمهوری توسط ناجا دستگیر نشده است."

رئیس‌جمهوری ایران روز گذشته پس از سفر پنج روزه خود از نیویورک به ایران بازگشت و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال برخی مقامات دولتی، قرار گرفت. گروهی از حامیان و مخالفان آقای روحانی نیز در فرودگاه مهرآباد حضور داشتند و شعارهایی در موافقت و مخالفت با آقای روحانی و سفر او به آمریکا و مکالمه تلفنی‌اش با باراک اوباما سر دادند.

گزارش شده یکی از افراد مخالف رابطه با آمریکا در فرودگاه مهرآباد، به سمت خودروی وی کفش پرتاب کرده اما این لنگه کفش به کسی برخورد نکرده است.

خبرگزاری مهر گزارش کرده بود که نزدیک به ۱۰۰ نفر از مخالفان مواضع و مذاکرات آقای روحانی از بسیج دانشجویی در فرودگاه تجمع کرده بودند.

بنابر این گزارش گروهی نیز که به استقبال آقای روحانی رفته بودند، گوسفند قربانی کرده و شعارهایی در همراهی با هیات ایرانی سر می دادند.

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا نوشته که استقبال کنندگان با پلاکاردهایی به رنگ بنفش مبنی بر موفقیت آمیز بودن سفر رئیس جمهور در دست داشتند و شعار "روحانی متشکریم"، "درود بر روحانی" و آری برای تو، نه برای جنگ" سر می دادند.

در کنار هواداران آقای روحانی گروهی از مخالفان مذاکره با آمریکا نیز حضور داشتند که مانع عبور ماشین رئیس جمهور شدند و نیروی انتظامی تلاش کرد راه را برای عبور رئیس جمهور باز کند و در این میان چندین نفر جلوی ماشین به زمین خوردند و با هدایت نیروی انتظامی و توقف ماشین رئیس جمهور حادثه ای پیش نیامد.

مطالب مرتبط