ایرانی متهم به جاسوسی در اسرائیل در دادگاه حاضر شد

Image caption علی منصوری متهم به جاسوسی برای ایران برای اولین بار در دادگاه حاضر شد

دادگاهی در اسرائیل حکم داده است که علی منصوری، شهروند ایرانی-بلژیکی متهم به جاسوسی باید هشت روز دیگر در بازداشت بماند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای منصوری امروز دوشنبه ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) در حالیکه دست‌هایش با دستبند بسته شده بود و لباس قهوه ای رنگ زندان به تن داشت در این دادگاه حاضر شد.

یک روز پیش شین بت، اداره امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرده بود که علی منصوری شهروند ۵۸ ساله ایرانی- بلژیکی، در روز ۱۱ سپتامبر در فرودگاه بن گوریون تل آویو بازداشت شده است.

او متهم است که عکس‌هایی از ساختمان سفارت آمریکا در تل آویو گرفته بوده و قصد داشته در پوشش برقرار کردن روابط تجاری با اسرائیل برای ایران جاسوسی کند.

شین بت همچنین عکس هایی را همراه بیانیه خود منتشر کرده و می‌گوید که آقای منصوری این عکس ها گرفته است. یکی از این عکس ها از بالکن یک ساختمان بلند گرفته شده و ساختمان سفارت آمریکا را نشان می‌دهد.

اداره امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرده که سپاه پاسداران آقای منصوری را برای جاسوسی استخدام کرده و او که در بلژیک نام خود را به آلکس مانز تغییر داده، قبلا دو بار با گذرنامه بلژیکی به اسرائیل سفر کرده است.

Image caption این عکس از ساختمان سفارت آمریکا همراه با خبر بازداشت آقای منصوری منتشر شده است

وکیل آقای منصوری اتهامات وارده علیه او را بی اساس خوانده است.

میشل ارکابی، وکیل آقای منصوری در گفت و گو با آسوشیتدپرس وضعیت پرونده او را "پیچیده" خواند و اتهامات مطرح شده را "به دور از واقعیت" دانست. او گفت که به دلیل محدودیت امنیتی نمی‌تواند توضیح بیشتری بدهد.

خبر بازداشت آقای منصوری همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به آمریکا منتشر شد. ساعاتی پس از اعلام این خبر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل راهی آمریکا شد تا به گفته خودش از "ترفند شیرین زبانی" دولت جدید ایران پرده بردارد.

نخست وزیر اسرائیل قرار است امروز با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیدار و روز سه شنبه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

مطالب مرتبط