نامه بقایی به روحانی: برای دانشگاه احمدی‌نژاد ۵۰ میلیارد تومان بدهید

Image caption حمید بقایی در کابینه احمدی‌نژاد رئیس سازمان میراث فرهنگی و از چهره‌های نزدیک به او بود

حمید بقایی، از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور، از او برای دانشگاه آقای احمدی‌نژاد درخواست ۵۰ میلیارد تومان کمک مالی کرده است.

آقای بقایی همچنین درخواست کرده دویست هکتار زمین "در محل مناسب در اطراف تهران" برای احداث تاسیسات و ساختمان‌ها به این دانشگاه "هدیه" شود.

این نامه یک ماه پیش نوشته شده و هم اکنون متن آن در اختیار خبرگزاری‌های ایران قرار گرفته است.

او علاوه بر این از حسن روحانی خواسته از میان ساختمان‌های دولتی در تهران و مراکز استان‌ها ساختمان یا ساختمان‌هایی به این دانشگاه هدیه شود یا در اختیار آن قرار گیرد.

در بند پایانی درخواست‌های حمید بقایی پس از کمک مالی، زمین و ساختمان نوشته شده: "هر نوع کمک دیگری که صلاح بدانید."

در روزهای پایانی ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد اعلام شد که او قصد دارد پس از ترک دولت یک دانشگاه تاسیس کند. آقای احمدی‌نژاد شماری از نزدیکان خود، از جمله اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی را به مدیریت این دانشگاه در حال تاسیس منصوب کرده است.

پیش از این خبر انتقال ۱۶ میلیارد تومان از خزانه دولت به این دانشگاه در روزهای پایانی دولت محمود احمدی‌نژاد جنجال‌برانگیز شده بود. اکبر ترکان، مشاور آقای روحانی، این اقدام را "مجرمانه" خوانده بود و این مبلغ سرانجام به خزانه دولت بازگشت.

آقای بقایی در نامه خود به آقای روحانی گفته که بنا است دانشگاه مورد بحث، که نام دانشگاه ایرانیان برایش انتخاب شده، "سهامی عام" اعلام شود.

حمید بقایی این نامه را با عنوان "معاون امور پشتیبانی" دانشگاه ایرانیان امضا کرده است.

او در مصاحبه با خبرگزاری فارس از این که با گذشت یک ماه هنوز هیچ پاسخی به این درخواست کمک داده نشده، انتقاد کرده است.

مطالب مرتبط