یک نماینده مجلس: اگر تروری در کشور رخ دهد، مسئولش محمد خاتمی است

حق نشر عکس Mehr
Image caption احمد سالک از چهره های شاخص اصولگرایان است

احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس در واکنش به سخنان محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران که نسبت به "بازگشت ترور'' هشدار داده بود، گفت: "از این پس هر اتقاق ضد امنیتی در قالب ترور رخ دهد، مسئولیت آن متوجه خاتمی خواهد بود."

آقای سالک به خبرگزاری فارس گفت: "اینکه آقای خاتمی اعتراض چند دانشجو به مکالمه آقای روحانی با اوباما را به ترور فیزیکی ربط می‌دهد، جای تعجب و تامل دارد؛ خاتمی که شعار زنده باد مخالف من سر می‌ داد چگونه انتقاد و اعتراض سالم چند دانشجو را بر نمی‌تابد."

به گفته او، محمد خاتمی با "آگاهی و اطلاع درباره ترور فیزیکی اظهارنظر کرده است بنابراین دستگاه‌های امنیتی فوراً باید از خاتمی درباره اظهاراتش توضیح بخواهد".

چند روز پیش محمد خاتمی در واکنش به اقدام برخی معترضان به عملکرد حسن روحانی در نیویورک و گفت و گوی تلفنی او با رئیس جمهور آمریکا گفت: "اگر با جریانات تندرو برخورد نشود، باید منتظر ترور بود."

اشاره آقای خاتمی به عده ای از معترضان بود که در فرودگاه مهرآباد به خودرو حسن روحانی حمله و به سوی آن کفش پرتاب کردند.

محمد خاتمی با اشاره به ماجرای فرودگاه، عوامل حمله به آقای روحانی را عناصری خواند که "بدنبال خشونت هستند .... و رای مردم را برنمی تابند".

آقای سالک در واکنش به سخنان او گفت: "خاتمی باید اسناد اظهاراتش را در اختیار دستگاه‌های امنیتی قرار دهد در غیر این صورت خود وی متهم خواهد بود."

او گفت: "نمی‌دانیم چرا آقای خاتمی نمی‌خواهد کشور در آرامش باشد؛ نمی‌دانیم چرا خاتمی حتی در دولت آقای روحانی دست به جنجال آفرینی می‌زند. تردیدی نیست که اظهارات خاتمی مشخصاً دولت یازدهم را تضعیف می‌کند."

احمد سالک از چهره های شاخص اصولگرایان است که تا چندی پیش سخنگویی جامعه روحانیت مبارز را برعهده داشت.