تصادف اتوبوس دست اندرکاران صنعت نشر در بازگشت به تهران

Image caption در ایران سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف روی می دهد

وزارت ارشاد ایران اعلام کرد: "اتوبوس حامل جمعی از دست اندرکاران صنعت نشر که در نمایشگاه استانی کتاب تبریز شرکت داشتند، شب گذشته (شنبه شب ۱۳ مهرماه) در مسیر بازگشت به تهران دچار سانحه شد که بر اثر آن یک نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند."

به گزارش خبرگزاری مهر، همایون امیر زاده مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام این خبر گفت: "ناشران و غرفه داران بعد از نمایشگاه کتاب تبریز برای تهران سوار یک دستگاه اتوبوس شدند که خودروی آن ها در مسیر راه در فاصله زنجان به میانه نرسیده به پلیس راه، دچار سانحه انحراف از مسیر شده‌اند. حسین طهماسبی از موسسه انتشاراتی پارمیس در پی این تصادف جان خود را از دست داد."

به گفته آقای امیر زاده،مصدومانی که به بیمارستان میانه اعزام شده‌ بودند، به غیر از همان فردی که فوت کرده است و راننده، همگی مرخص شده‌اند. همچنین به جز چهار نفر، مصدومانی که در بیمارستان آیت‌الله موسوی شهر زنجان بستری شده بودند، مرخص شده‌اند و چهار نفر بستری شده نیز پس از انجام مداوای اولیه، از بیمارستان مرخص خواهند شد.

پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه، در سال های اخیر برنامه های متعددی را برای کاهش تصادفات رانندگی به اجرا گذاشته اند. با این حال در ایران سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف روی می دهد.

به عقیده کارشناسان، ناامنی جاده های ایران، عمر بالای خودروهای مورد استفاده مردم و برخوردار نبودن خودروهای تولیدی از ایمنی کافی، مهمترین دلایلی هستند که موجب شده اند آمار تصادفات در ایران بسیار بالا باشد.

آمار پزشکی قانونی ایران نشان می دهد که در دهه ۱۳۸۰ (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹) حدود ۲۴۱ هزار تن از مردم جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط