عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت ارشاد شد

Image caption عباس صالحی، دانش آموخته حوزه های علمیه مشهد و قم است

عباس صالحی، از دانش آموختگان حوزه های علمیه مشهد و قم، با حکم علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان معاون فرهنگی این وزارتخانه منصوب شد.

آقای صالحی از سال ۱۳۷۶ تاکنون در سه دوره عضو هیات مدیره دفتر تبلیغات اسلامی و سپس عضو هیات امنای آن بوده و هرچند تحصیلات دینی دارد، اما در تصاویری که رسانه های ایران از او منتشر کرده اند، لباس روحانیت به تن ندارد.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد ایران از مهمترین مناصب فرهنگی در دولت ایران است.

صدور مجوز و انتشار کتاب در اختیار یکی از زیر مجموعه های معاون فرهنگی وزارت ارشاد است. در سال های ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، سیاست های این معاونت محل اختلافات خبرساز نویسندگان، مترجمان و ناشران با دولت بوده است.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای اول وزارتش گفته بود که درصدد است شخصی روحانی را برای منصب معاون فرهنگی خود انتخاب کند.

آقای جنتی در حکم خود خطاب به عباس صالحی ابراز امیدواری کرده که معاونش در "کلیه ظرفیت‌های موجود و نیروهای اندیشمند، فرهیخته و صاحبنظر در زمینه احیا و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی، برنامه‌ریزی در جهت تولید، توسعه و ترویج فرهنگ مکتوب و پژوهش‌های فرهنگی، حمایت از حقوق نویسندگان و اهل قلم و ناشران" موفق باشد.

آقای صالحی تیرماه امسال نصب دستگاه شنود در دفتر کار علی مطهری، نماینده مجلس ایران را محکوم کرده بود.

مطالب مرتبط