پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

انتقاد اصولگرایان از حسن روحانی: مقاومت در برابر تغییر؟

Image caption آقای باهنر می‌گوید اگر قرار باشد اصل بر تغییر قرار گیرد، موجب نگرانی است

محمد رضا باهنر، نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری، از تشکل های اصلی اصولگرایان در ایران، دیروز در سخنانی به انتقاد از دولت حسن روحانی پرداخت.

آقای باهنر از جمله به تغییر استانداران توسط دولت جدید تاخت و گفت اینکه قرار باشد اصل بر تغییر قرار گیرد موجب نگرانی است.

او در مورد سیاست خارجی دولت حسن روحانی هم گفت سیاست‌های راهبردی هیچ تغییری نکرده و یخ های میان ایران و آمریکا هم آب شدنی نیست.

یک روز پیش از این سخنان، صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران هم در سخنانی، ارتباط آزادی گروهی که او آنها را از زندانيان امنيتی خواند با انتخابات اخیر ریاست جمهوری را دروغ دانست و گفت این افراد تنها مشمول عفو رهبر جمهوری اسلامی شده‌اند و اين مساله جديدی نيست.

آقای لاریجانی همچنین گفت کسانی که او آنها را فتنه‌گران ۸۸ می‌ناميد، دوباره سر برآورده اند تا انتخابات را مصادره کنند، هر چند او این مساله را یک "خیال" دانست و گفت اینکه عده‌ای توقع دارند که اين افراد برگردند، توقع باطلی است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران بارها بر ضرورت گشایش فضای سیاسی و پایان دادن به فضای امنیتی در کشور تاکید کرده است.

از احمد سلامتیان تحلیلگر مسایل سیاسی ایران ساکن پاریس پرسیده ایم ارزیابی او از این سخنان چهره های اصولگرا در فضای سیاسی کنونی ایران چیست؟

این گفتگو در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است.