انتقاد یکی از اعضای شورای شهر تهران از جمع آوری تابلوهای ضدآمریکایی

Image caption این تصویر از تابلوی تبلیغاتی ضدآمریکایی در تهران در شبکه های اجتماعی منتشر شده است

یک عضو محافظه کار شورای شهر تهران، از برچیدن تابلوهای تبلیغاتی که مضمونی علیه مذاکره با آمریکا داشت، انتقاد کرده است.

پرویز سروری، از تلاش ها برای جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی علیه مذاکره با آمریکا اعتراض کرده و گفته مردم از وجود این تابلوها خوشحال بودند.

تابلوهایی با مضمون 'صداقت آمریکایی'

اخیرا در سطح شهر تهران تابلوهایی نصب شده بود که نشان می داد آمریکا با لباس نظامی بر سر میز مذاکره حاضر شده است.

بر گوشه ای از این تابلوها عبارت "صداقت آمریکایی" نوشته شده بود و به همین دلیل به همین نام مشهور شده است.

مقام های شهرداری تهران گفته اند این تابلوها را از سطح شهر جمع می‌کنند.

آقای سروری به خبرگزاری مهر گفته است دلیل این که مردم از نصب تابلوهای موسوم به صداقت آمریکایی خوشحال شده بودند این بود که "نشان می داد که آمریکا در مذاکره با ایران صادق نیست."

همچنین به گفته آقای سروری، گروهی به رادیو و تلویزیون ایران فشار می آورند تا در آستانه سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران، سرودهای ضد آمریکایی پخش نکند.

برچیده شدن این تابلوها در آستانه سی و چهارمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا توسط گروهی از دانشجویان موسوم به "خط امام" است که به ۴۴۴ روز گروگانگیری دیپلمات های آمریکایی در ایران انجامید.

این واقعه به قطع روابط دو کشور منجر شد که هنوز هم ادامه دارد.

اخیرا در جریان سفر حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وزرای خارجه ایران و آمریکا در قالب گروه پنج بعلاوه یک با هم دیدار و گفت و گویی دوجانبه هم انجام دادند.

در پایان سفر آقای روحانی هم باراک اوباما با رئیس جمهوری ایران تماس گرفت و به گفته آقای روحانی نزدیک به ۲۰ دقیقه با او صحبت کرد.

این نخستین تماس روسای جمهوری دو کشور ایران و آمریکا و اولین تماس مقام های عالی رتبه دو کشور از زمان قطع روابط سیاسی است.

پس از سفر آقای روحانی به نیویورک رهبر ایران بدون اشاره به بخش مشخصی از سفر رئیس جمهور ایران از برخی از آنچه در سفر نیویورک انجام شد به شکل ملایمی انتقاد کرد.

از آن زمان تاکنون برخی از چهره های مختلف جناح های سیاسی ایران از تماس تلفنی باراک اوباما و حسن روحانی انتقاد کرده اند اما دولت ایران از این اقدام دفاع کرده و گفته است که دستاوردهای مهمی از سفر نیویورک داشته است.

مطالب مرتبط