وزیر اطلاعات ایران: ۴ بازداشتی در تأسیسات هسته‌ای، آهن دزد بودند

خانه ملت، وبسایت خبری مجلس ایران از قول محمود علوی، وزیر اطلاعات، نوشته است که ۴ نفری که اخیرا در یکی از تأسیسات هسته‌ای ایران بازداشت شده بودند، آهن دزد بوده‌اند و قصد خرابکاری هسته‌ای نداشته‌اند.

آقای علوی به خانه ملت گفت: "این چهار نفر خرابکار نبودند بلکه به دلیل آنکه در محوطه سایت، ضایعات آهن و فولاد وجود داشته زیر دیوار یک متر و نیمی دور محوطه رفته و فنس را سوراخ کرده بودند تا این ضایعات را در بازار بفروشند."

آقای علوی گفته: "در واقع این افراد دزد بودند و از اهالی روستای همان اطراف نیروگاه بودند و سابقه این کارها را هم داشتند."

پیش از این علی‌اکبر صالحی، از دستگیری چهار نفر که "قصد خرابکاری در یکی از مراکز هسته‌ای ایران را داشتند و زیر نظر بودند" خبر داده بود.

آقای صالحی گفت این افراد در هنگام اجرای عملیات دستگیر شدند.

به گزارش سایت خانه ملت، آقای صالحی درباره اظهارات امروز وزیر اطلاعات گفته است که نظر وزارت اطلاعات به هر حال مورد پذیرش سازمان انرژی اتمی است. او با این حال گفته است: "چه دزد جالبی که زیر دیوار بتونی را در آن شرایط حفر کرده و تلاش داشته که وارد سایت شود."

امنیت تاسیسات هسته‌ای یکی از مسایل مهم امنیتی ایران است و به تازگی ساختار جدیدی برای یگان حفاظتی این تاسیسات طراحی شده است.

مطالب مرتبط