'اعتصاب غذای' زندانیان سیاسی زندان اوین و رجایی‌شهر

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی از آن است که چندین زندانی سیاسی در زندان اوین و زندان رجایی‌شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

کانون مدافعان حقوق بشر از اعتصاب غذای چندین زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ زندان اوین خبر داده و گفته است عبدالفتاح سلطانی، امیر خسرو دلیر ثانی، سعید مدنی و مهدی خدایی در اعتراض به آنچه که عدم توجه مسئولان این زندان به وضعیت زندانیان بیمار نیازمند رسیدگی‌های پزشکی خوانده‌اند، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

کانون مدافعان حقوق بشر گفته است که این افراد خواهان اعزام زندانیان بیمار به بیمارستانی خارج از زندان و مرخصی درمانی برای آنها هستند.

این نهاد حقوق بشری اعلام کرده که بر اساس اطلاعات دریافت شده، بیش از سی زندانی بیمار در بند ۳۵۰ زندان اوین وجود دارند که به درمان نیاز دارند.

سایت خبری کلمه هم به نقل از خانواده زندانیان زندان رجایی شهر گفته است که زندانیان سیاسی بند دوازده این زندان در اعتراض به "نصب دکل‌های پارازیت" دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این سایت خبری هفته پیش از نصب دستگاه پارازیت امواج موبایل در این زندان خبر داده و گفته بود که این دستگاه‌ها باعث بروز سردرد و ایجاد حالت تهوع در میان زندانیان شده است.

مطالب مرتبط