چهار نفر در بحرین به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران به حبس ابد محکوم شدند

Image caption بحرین ایران را به تحریک شیعیان این کشور متهم می‌کند، اما ایران این اتهام را رد می‌کند

دادگاهی در بحرین چهار مرد شیعه را به اتهام تشکیل یک گروه شبه‌نظامی مرتبط با سپاه پاسداران ایران و با هدف ترور چهره‌های سرشناس در این کشور به حبس ابد محکوم کرده است.

شش نفر دیگر هم در این دادگاه به ۱۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

اواسط زمستان گذشته دولت بحرین سپاه پاسداران ایران را به تشکیل یک "هسته ترور" در بحرین با هدف حمله به فرودگاه این کشور و ساختمان‌های دولتی آن متهم کرد.

در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام شد که این 'هسته ترور' بخشی از گروهی به نام جیش الامام (سپاه امام) است که اعضای آن را بحرینی‌های داخل و خارج از این کشور و همچنین افرادی از ملیت‌های دیگر تشکیل می‌دهند.

بنابر اتهامات اعلام‌شده، اعضای این گروه برای ایران و سپاه پاسداران جاسوسی می کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از مقام‌های این کشور گزارش داده است که این گروه در اردوگاه‌های آموزشی سپاه پاسداران در داخل ایران و همین طور توسط حزب الله عراق در بغداد و کربلا آموزش دیده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین در مجموع ۲۴ نفر در این پرونده محاکمه شده‌اند که از این تعداد، ۱۴ نفر تبرئه شده‌اند.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها و اعتراضات در بحرین در حدود دو سال پیش، دولت این کشور بارها ایران را به دامن زدن به اعتراض شیعیان بحرین و حمایت از آنها متهم کرده است.

اما ایران همواره اتهام دخالت در امور داخلی بحرین را رد کرده است.

با وجود سرکوب اعتراض‌ها در بحرین با همکاری نیروهای امنیتی عربستان سعودی در سال ۲۰۱۱، این اعتراض‌ها همچنان در مقاطع مختلف ادامه پیدا کرده و گفت‌وگو ها بین دولت و مخالفان بی‌نتیجه بوده است.

مطالب مرتبط