دختران موسوی در فضایی 'مناسب' با والدین‌شان دیدار کردند

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد
Image caption حدود هزار روز از حصر خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد می‌گذرد

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، رهبران در حصر مخالفان در ایران، برای اولین بار بعد از حوادث عید غدیر با پدر و مادرشان دیدار کردند.

به گزارش سایت کلمه این دیدار در فضایی 'مناسب و با شرایط پیش از درگیری' انجام شده است.

آخرین دیدار دختران میرحسین موسوی با والدینشان در روز عید غدیر (دوم آبان) با درگیری میان ماموران امنیتی و آنها همراه بود.

بعد از آن دیدار، نرگس موسوی گفت که او و خواهرش مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

به گزارش کلمه، امروز، دوشنبه (۱۳ آبان) کوکب، زهرا و نرگس موسوی با پدر و مادرشان در فضایی 'مناسب' دیدار کرده‌اند و بازرسی آنها مانند بازرسی‌های پیش از ملاقات عید غدیر انجام شده است.

بنابر این گزارش 'غیر از ماموران مرد که همیشه حضور دارند، تنها یکی از ماموران خانم حضور داشته است' و این دیدار یک‌ ساعته در ساختمان امن وزارت اطلاعات در کنار منزل میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انجام شده است.

به گزارش کلمه حال خانم رهنورد و آقای موسوی در این ملاقات خوب توصیف شده، اما آنها همچنان از حوادث روز عید غدیر 'نگران و ملتهب' بوده‌اند.

بعد از ملاقات آن روز، نرگس موسوی گفت که او و خواهرش در مقابل تقاضای ماموران برای از تن درآوردن تمام لباس‌های خود برای بازرسی مقاومت کرده‌اند و به همین دلیل سیلی خورده‌اند و یک مامور زن هم دست نرگس موسوی را گاز گرفته است.

یک روز بعد خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات ایران، اعلام کرد که دختر میرحسین موسوی بعد از ملاقات با والدینش، 'دست به اقدامی خلاف مقررات زده و در واکنش به تذکر مامور امنیتی مربوطه، وی را مورد توهین و ضرب و شتم قرار داده است.'

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بعد از تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی قرار گرفتند.

با گذشت حدود هزار روز از این حصر، هنوز رسما اتهامی به آنها وارد نشده و در هیچ دادگاهی حاضر نشده‌اند.

مطالب مرتبط