مجلس ایران به نصرالله سجادی رای اعتماد نداد

Image caption آقای سجادی همزمان با تحصن نمایندگان مجلس ششم در اعتراض به رد صلاحیت‌های گسترده توسط شورای نگهبان، معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش بود و از تحصن حمایت کرد

نصرالله سجادی، سومین نامزد دولت ایران برای تصدی مقام وزارت ورزش و جوانان موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد.

به گزارش خبرگزاری رسمی دولت ایران، آقای سجادی با ۱۰۷ رای مخالف نتوانست اعتماد اکثریت مورد نیاز نمایندگان حاضر در مجلس را برای کسب عنوان وزیر ورزش و جوانان به خود جلب کند.

آقای سجادی امروز یکشنبه ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) در جلسه علنی مجلس ایران ۱۲۴ رای موافق از مجموع ۲۵۳ رای ماخوذه را کسب کرد و بدین ترتیب به دلیل عدم کسب اکثریت آراء از رسیدن به سمت وزارت بازماند.

بیست و دو نماینده رای ممتنع به صندوق ها ریختند.

آقای سجادی در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی و همزمان با تحصن نمایندگان مجلس ششم در اعتراض به رد صلاحیتهای گسترده توسط شورای نگهبان، معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش بوده است.

او به همراه تعداد دیگری از مدیران دولتی نامه ای در حمایت از این تحصن امضا کرد و سپس از مقام خود استعفا داد.

فاطمه رهبر و علی طاهری، دو نماینده مجلس ایران امروز گفتند که به دلیل حمایت آقای سجادی از تحصن مجلس ششم به او رای اعتماد ندادند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس از حسن روحانی، رییس جمهور، خواست که فرد دیگری را به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به مجلس معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، او گفت: "این وزارتخانه به گونه خاصی است که هر وزیری معرفی می شود، دچار مشکل می شود."

آقای لاریجانی در ادامه گفت: "حساسیت نمایندگان مجلس به دلیل آن است که این وزارتخانه هم برای ورزش است هم برای جوانان و حساسیت آن بسیار بالاست، از این رو وزارت در این وزارتخانه باید فرد قوی انتخاب شود."

حسن روحانی نیز بلافاصله محمود گودرزی، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران را به عنوان چهارمین نامزد پیشنهادی خود برای وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد.

پیش از این نمایندگان مجلس به مسعود سلطانی فر و رضا صالحی امیری نیز به عنوان دو وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از سوی رئیس جمهور، رای اعتماد نداده بودند.

هم اکنون محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور با حفظ سمت سرپرستی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده دارد، اما براساس قانون، دوره سرپرستی وزارت ورزش و جوانان روز ۲۴ آبان ماه پایان می یابد.

مطالب مرتبط