جمعی از وکلای دادگستری خواستار پایان اعتصاب غذای عبدالفتاح سلطانی شدند

جمعی از وکلای دادگستری با انتشار نامه‌ای خواستار پایان اعتصاب غذای عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی شدند. آقای سلطانی به همراه چند زندانی سیاسی دیگر در اعتراض به وضعیت زندان از یک هفته پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

به گزارش سایت جرس، بیش از ۴۰ نفر از وکلای دادگستری در بخشی از نامه خود با اشاره به مشکلات زندانیان دربند نوشتند: "زمانی دراز است که دادگویان دربند ما که گناهی جز دفاع از هم میهنان ستمدیده نداشته و ندارند دچار بیماریهای گوناگون افزون برگرفتاریهای ویژه زندان شده اند. مسئولان بی توجه به خواسته های قانونی آنان برای درمان دردهایی که ناشی از محیط غیر بهداشتی زندان و مداوا نشدنشان است، زخمی بر زخم‌هایشان می افزایند که توانفرساست."

عبدالفتاح سلطانی، امیر خسرو دلیر ثانی، سعید مدنی و مهدی خدایی از شنبه هفته پیش در اعتراض به "وضعیت زندانیان بیمار که نیاز به رسیدگی پزشکی در خارج از زندان دارند و عدم توجه مسئولین زندان به وضعیت وخیم آنان" دست به اعتصاب غذا زده اند. اعتصاب کنندگان خواسته اند که بیماران محبوس به بیمارستانی خارج از زندان اعزام شده و بتوانند از حق مرخصی درمانی بهره مند شوند.

نسرین ستوده، فریده غیرت، گیتی پورفاضل، محمد مصطفایی و محمد اولیایی فرد از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.

به اعتصابتان پایان دهید

همچنین ۱۱ زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر در نامه ای به زندانیان اعتصاب کننده غذا در زندان اوین، از آنان خواسته اند که به اعتصاب خود پایان دهند.

در بخشی از نامه این زندانیان آمده است: "از شما تقاضا داریم تا برای جلوگیری از آسیب بیشتر به وجودتان با افطار به اعتصاب غذای خود پایان دهید. ما بر این باوریم که این اقدام شما برای وجدان های بیدار و آگاه جامعه روشنی بخش بوده و آنانی را که در قبال مسئولیت خود در برابر جان انسان ها بی اعتنا هستند، شرمنده خواهد ساخت."

این زندانیان با اشاره به اینکه آنها در زندان رجایی شهر نیز چندی پیش نامه‌ای به مسئولان قوه قضائیه نوشته‌اند و در خصوص وضعیت زندانیان هشدار داده‌اند، نوشتند: "در این میانه روشن است که مسئولان قضایی موظفند تا فراتر از مرزبندی های سیاسی-عقیدتی و امنیتی وظایف خویش را که مبتنی بر قوانین موجود داخلی و کنوانسیون های بین المللی است، در جهت تامین سلامتی، بهبود بیماران و کاهش رنج زندانیان بیمار به کار بندند."

کیوان صمیمی، مسعود باستانی، محمد سیف زاده نیز از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.

کانون مدافعان حقوق بشر چندی پیش اعلام کرد: "بیش از سی زندانی بیمار در بند ۳۵۰ زندان اوین وجود دارند که به درمان نیاز دارند."

مطالب مرتبط