مدارس ابتدایی تهران به دلیل آلودگی دوشنبه و سه‌شنبه تعطیل‌اند

حق نشر عکس AP
Image caption به دلیل آلودگی هوا ساعت پایان کار ادارات شهر تهران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ۱۶:۳۰ به ۱۴:۳۰ کاهش یافت

در پی افزایش آلاینده‌ها در هوای تهران، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام کرد که فردا و پس فردا (دوشنبه ۲۰ و سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه) مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها در آن شهر تعطیل خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن عمرانی، معاون عمرانی استاندار تهران که ریاست جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران را بر عهده داشت، با تشریح تصمیمات این جلسه گفت: "حاضران در جلسه پس از استماع گزارش وضعیت آلودگی هوا و پیش‌بینی وضعیت جوی مقرر کردند تا اطلاع ثانوی فروش آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی ممنوع شود."

او همچنین گفت که کلیه کارگاه‌های شن و ماسه، تولید بتن و آسفالت در تهران و غرب و جنوب غرب استان تا زمان خروج از وضعیت هشدار آلودگی هوا ممنوع است."

براساس این تصمیم گیری ورزش صبحگاهی در پارک‌ها و زنگ ورزش مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در شرایط هشدار ممنوع اعلام شده است.

به گفته آقای عمرانی به دلیل آلودگی هوا "ساعت پایان کار ادارات شهر تهران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ۱۶:۳۰ به ۱۴:۳۰ کاهش یافت."

پس از افزایش تحریم‌ها علیه ایران، دستور طرح ضربتی افزایش تولید بنزین توسط رییس دولت دهم در سال ۱۳۸۹ صادر شد. با مصرف این سوخت ساخت داخل آلودگی هوای پایتخت و کلان‌شهرهای ایران افزایش چشمگیری پیدا کرد، هر چند مسئولان دولتی معتقدند سرمای هوا، کمبود بارندگی و خودروهای فرسوده از دلایل افزایش آلاینده‌ها در شهر تهران است.

همچنین حسن آقاجانی مشاور وزیر بهداشت ایران سال گذشته گفت که ۴۴۶۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران در سال ۱۳۹۱ جان خود را از دست داده‌اند.

آیا هوای شهر شما هم آلوده است؟ اگر شما هم با مشکل آلودگی هوا رو به رو هستید، می‌توانید مشاهداتتان از آلودگی هوا و چنانچه مایل بودید شماره تماس خود را از فرم کنار صفحه بفرستید.