قتل معاون وزیر صنعت و معدن ایران 'سیاسی و امنیتی نبوده است'

Image caption هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت قتل صفدر رحمت‌آبادی را برعهده نگرفته است

علی عبداللهی معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور می‌گوید قتل صفدر رحمت آبادی معاون وزیر صنعت و معدن که دیشب در تهران اتفاق افتاد امنیتی و سیاسی نبوده و بحث ترور اصلا مطرح نیست. رئیس پلیس امنیت تهران هم گفته احتمالاً قتل آقای رحمت‌آبادی انگیزه‌‌های شخصی داشته است.

بنا بر گزارش‌ها، ساعت ۲۰ و ۴ دقیقه یکشنبه (۱۹ آبان) خودروی پژو پارسی که با چراغ روشن از مسیر اصلی منحرف شده بود توجه عابران را در خیابان گلبرگ نرسیده به سبلان به خود جلب کرد.

به گفته علی عبداللهی معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور "دوستان راهنمایی و رانندگی متوجه انحراف یک خودرو می‌شوند و وقتی نزدیک‌تر می‌روند، متوجه می‌شوند فردی که پشت فرمان این خودرو - که چراغش هم روشن بوده - نشسته بود، به علت اصابت گلوله کشته شده است."

به گزارش پایگاه خبری پلیس ساعت ۲۰ و ۴ دقیقه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اطلاع حاصل شد فردی در یک پژو در خیابان گلبرگ از ناحیه سر مورد اصابت تیر قرار گرفته و به قتل رسیده است.

دقایقی بعد بازپرس ویزه قتل و ماموران بررسی صحنه جرم در محل حاضر می‌شوند و کارآگاهان اداره قتل پلیس آگاهی تحقیقات را آغاز می کنند.

بررسی‌ها مشخص می‌کند مقتول صفدر رحمت‌آبادی معاون پارلمانی صنعت، معدن و تجارت است و کارآگاهان بعد از بررسی فنی به این نتیجه می‌رسند که گلوله از نزدیک و از داخل خودرو شلیک شده است.

نحوه تیراندازی به مقتول نشان می‌دهد که در زمان تیراندازی قاتل در داخل خودرو بوده است. دو پوکه نیز در داخل خودرو کشف شده است.

با توجه به نبود آثار درگیری بر روی بدن مقتول و انحراف خودرو از مسیر اصلی ، ماموران احتمال می‌دهند شلیک گلوله ناگهانی بوده و در زمان تیراندازی مرحوم رحمت آبادی با سرعت کم در حال رانندگی بوده است.

به عقیده کارشناسان جرم، اگر سرعت خودرو بالا بود و یا بین قاتل و مقتول درگیری رخ داده بود ، عابران و خودروهای عبوری متوجه می‌شدند.

آقای عبداللهی تاکید کرد "این اتفاق تکرار نمی‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد که این بحث اصلا مسأله امنیتی و ترور نبوده است."

در همین حال علیرضا محرابی رئیس پلیس امنیت تهران اعلام کرد احتمالاً قتل آقای رحمت‌آبادی با انگیزه‌های شخصی رخ داده و موضوع ترور و مسایل سیاسی در کار نبوده است.

اما مظفر رحمت آبادی برادر مقتول به رسانه‌های ایران گفته "بیان خصومت شخصی برای دلیل ترور مرحوم رحمت آبادی به هیچ وجه پذیرفته نیست."

آقای مظفر رحمت آبادی که مدیرکل اداره غله و بازرگانی استان کرمانشاه است گفت: "نه خانواده ما و نه شخص ایشان هیچ مشکلی با هیچ شخص یا گروهی نداشته و نداریم و این موضوع قابل قبول نیست که مرحوم رحمت آبادی در حادثه ای نشأت گرفته از یک درگیری شخصی کشته شده است."

هنوز سرنخی درباره قتل و انگیزه‌های قتل بدست نیامده و گزارشی از دستگیری مظنونان احتمالی منتشر نشده است.

آقای صفدر رحمت آبادی در زمان دولت آقای احمدی نژاد نیز، سمت معاونت پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر عهده داشت.

مطالب مرتبط