پیام ویدئویی فاطمه کروبی به مناسبت هزارمین روز حصر

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، به مناسبت هزارمین روز حصر همسرش و میر حسین موسوی و زهرا رهنورد، در یک پیام ویدئویی با مثبت ارزیابی کردن روحیه آقای کروبی نسبت به وضعیت جسمی او ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش سحام نیوز، خانم کروبی در این ویدئو گفته "تاسف من از این است که در حکومت اسلامی٬ بازداشتی ۳ ساله بدون تفهیم اتهام یا ابلاغ احکام قضایی صورت گرفته است."

همسر آقای کروبی در ادامه با تاکید بر نگرانی‌اش از وضعیت جسمی مهدی کروبی گفت: "نگرانی ما از بازداشت همسرم نیست بلکه نگران شرایط جسمی ایشان هستیم و سلامت ایشان در خطر است."

به گفته خانواده آقای کروبی، آنها چندین بار از مسئولان خواسته‌اند که آقای کروبی به منزل شخصی‌اش منتقل شود، اما این درخواست تاکنون بدون پاسخ مانده است.

در عین حال براساس آخرین گزارش‌ها از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، آنها طی ماه‌های اخیر برای درمان و بررسی پزشکی چندین بار به بیمارستان منتقل شده‌اند. دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هم در دیدار خود با محمد خاتمی نسبت به وضعیت جسمی والدینشان ابراز نگرانی کرده‌اند.

در پی اعلام نتیجه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری (۱۳۸۸) و اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد، آقایان موسوی و کروبی، نامزدهای دیگر این انتخابات، نتیجه اعلام شده را غیرقابل قبول خواندند.

در ۲۸ بهمن ماه سال ١٣٨٩ و پس از آنکه گروهی از مردم در پاسخ به خواست آقایان کروبی و موسوی در حمایت از حرکت‌های اعتراضی تونس و مصر، تظاهرات پراکنده‌ای را برگزار کردند. پس از آن، مقامات امنیتی این دو نامزد معترض را همراه با همسرانشان در حصر خانگی قرار دادند و تماس آنان را با جهان خارج قطع کردند. آقایان کروبی و موسوی خواستار کسب مجوز برگزاری این تظاهرات شده بودند اما وزارت کشور با این درخواست مخالفت کرده بود.

خانم کروبی بعدا آزاد شد اما آقای کروبی در یک آپارتمان به تنهایی در بازداشت است و آقای موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

مطالب مرتبط