ابراز نگرانی از وضعیت سلامت مهدی کروبی

Image caption محمدتقی کروبی می‌گوید پدرش به دلیل محرومیت از آفتاب و نور به شدت از پوکی استخوان رنج می‌برد

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، از رهبران مخالف حکومت ایران از وضعیت نامناسب سلامت او در حصر خانگی خبر داده است.

آقای کروبی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت که پدرش به مدت ۴۸ ساعت به دلیل مشکلات گوارشی 'زیر سرم' بوده است و پزشک معالج، او را در محل حصر معاینه کرده است.

به گفته محمدتقی کروبی، این اولین بار نیست که پدرش در زمان حصر خانگی دچار مشکل گوارشی می‌شود.

علاوه بر این، آقای کروبی گفت که پدرش "به دلیل محرومیت از آفتاب و نور به شدت از پوکی استخوان رنج می‌برد" و وضعیت تنفسی مناسبی ندارد.

سایت سحام‌نیوز، نزدیک به خانواده مهدی کروبی هم گزارش داده که وضعیت جسمی او به گونه‌ای است که او "طی ماه‌های اخیر به سختی قادر به راه رفتن بوده است."

خانواده آقای کروبی بارها از حکومت ایران خواسته‌اند که او را به منزل شخصی‌اش منتقل کند تا بتوانند شرایط درمانی‌اش را کنترل کنند و در آنجا به هوای تازه و نور خورشید دسترسی داشته باشد.

حصر خانگی؟

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، رهبران اعتراض‌های بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، بیش از هزار روز است که در حصر خانگی به سر می‌برند.

هر چند محمدتقی کروبی، شرایط نگهداری پدرش را 'حصر خانگی' نمی‌داند چون به گفته او بیش از دو سال است که مهدی کروبی در یکی از ساختمان‌های وزارت اطلاعات نگهداری می‌شود.

فرزند مهدی کروبی می‌گوید آن چه حکومت ایران رسما درباره وضعیت نگهداری پدرش می‌گوید با واقعیت همخوانی ندارد.

نگرانی از وضعیت سلامت مهدی کروبی که پیش از این هم بارها مطرح شده، یکی از مسائلی بود که در دیدار اخیر فرزندان آقایان موسوی و کروبی با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم مطرح شد.

محمدتقی کروبی به بی بی سی فارسی گفت که در آن دیدار آقای هاشمی رفسنجانی شیوه نگهداری رهبران معترضان را با 'سلول انفرادی' مقایسه کرده و گفته است که این مسئله را با رهبر ایران هم در میان گذاشته است.

مطالب مرتبط