روزنامه شهروند دوباره در تهران منتشر شد

روزنامه شهروند بعد از توقفی دو ماهه انتشار خود را در ایران از سر گرفته است. لوگو و شکل ظاهر روزنامه و محتوای آن هم تغییر کرده است.

عبدالرسول وصال، مدیر مسئول تازه روزنامه می گوید که این روزنامه به جای پرداختن به مسائل سیاسی قرار است بیشتر به موضوعات اجتماعی، پوشش فعالیت های خیریه مردم و کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی بپردازد.

کسری نوری، سردبیر روزنامه توقیف شده بهار که سردبیری روزنامه ایران در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی را هم در کارنامه اش دارد سردبیر تازه شهروند است.

گفته می شود که عده ای از روزنامه نگاران سابق روزنامه بهار هم به روزنامه شهروند پیوسته اند.

روزنامه شهروند در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اجازه انتشار گرفت. سازمان شهرداری و دهیاری در ابتدا صاحب امتیاز این روزنامه بود ولی بعدا امتیاز آن به سازمان هلال احمر ایران داده شد.

در پایان دوره محمود احمدی نژاد روزنامه شهروند که مربوط به سازمان هلال احمر بود بیشتر محتوایی سیاسی پیدا کرد و عده ای نگران بودند که دولت آقای احمدی نژاد بخواهد با نامزدی اسفندیار رحیم مشایی از این روزنامه استفاده سیاسی کند.

مدتی بعد از آغاز به کار حسن روحانی رئیس جمهوری، برای این روزنامه سردبیر تازه ای انتخاب شد و انتشار آن برای دو ماه به منظور ایجاد تغییرات متوقف شد. گزارش هایی هم از اخراج کارکنان سابق روزنامه منتشر شد.

روزنامه های شهروند و خورشید که روزنامه هایی نزدیک به دولت آقای احمدی نژاد محسوب می شدند حالا با تغییر در شکل و محتوا و ترکیب کارکنان مواجه شده اند.

منتقدان دولت آقای روحانی و جریان اصولگرا از این تغییرات ابراز نگرانی کرده اند و آن را به نفع جریان اصلاح طلب دانسته اند.