رهبر اکثریت سنا: اگر مذاکرات جاری به نتیجه نرسد تحریم‌های جدید را بررسی می‌کنیم

Image caption رهبر اکثریت سنا گفته هم از مذاکرات و هم از گسترش تحریم‌ها حمایت می‌کند

سناتور هری رید، رهبر اکثریت دموکرات سنا، گفته است سنا باید آماده باشد که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات جاری ایران و قدرت‌های جهان، لایحه دیگری برای گسترش تحریم‌‌ها علیه ایران را بررسی کند.

آقای رید گفته است که از مذاکرات جاری، که دولت باراک اوباما نیز بخشی از آن است، حمایت می‌کند، اما همچنین گفته است که "ممکن است ایران مانع از موفقیت مذاکرات شود."

این سناتور ارشد دموکرات گفته است: "سنا باید آمادگی این را داشته باشد که بعد از بازگشت از تعطیلات عید شکرگزاری، یک لایحه تحریم مورد حمایت هر دو حزب را برای بررسی کند."

ایران و گروه ۱+۵ در ژنو مشغول دور تازه‌ای از گفتگوها درباره برنامه هسته‌ای ایران هستند. دولت باراک اوباما به نحوی بی‌سابقه در روابط سه دهه اخیر ایران و آمریکا، در سطح وزیر خارجه با ایران مذاکره کرده است.

سناتور هری رید گفته است: "در عین حالی که از تلاش‌های دیپلماتیک دولت حمایت می‌کنم، بر این باورم که باید امکان‌های قانون‌گذاری خود را برای اقدام مجدد باز بگذاریم."

او ضمن پشتیبانی از تحریم "تجارت با بخش‌های استراتژیک" اقتصاد ایران گفته است: "من از لایحه‌ای که محدوده فعلی تحریم‌های نفتی را گسترش دهد حمایت می‌کنم."

ایران خواهان این است که بخشی از تحریم‌ها به عنوان گام اول طرف مقابل، لغو یا تعلیق شوند.

مطالب مرتبط