سازمان انرژی اتمی ایران: زلزله به نیروگاه اتمی بوشهر آسیبی نرسانده است

Image caption عکسی که یکی از کاربران برای بی‌بی‌سی فرستاده

سازمان انرژی اتمی ایران اطمینان داده است که زمین‌لرزه اخیر در منطقه، به نیروگاه اتمی بوشهر آسیبی نرسانده است.

روز جمعه، ٨ آذر (٢٩ نوامبر)، سخنگوی این سازمان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، احتمال آسیب به نیروگاه اتمی بوشهر در اثر زمین لرزه اخیر برازجان را مردود دانست و گفت که نیروگاه با ظرفیت کامل به کار خود ادامه می‌دهد.

وی افزود که این نیروگاه از نظر استانداردهای ایمنی، از جمله مقاومت در برابر زلزله، "یکی از بهترین نیروگاه‌های جهان است و در مقابل زمین لرزه‌هایی با ریشتر بالا هم مقاوم است."

روز پنجشنبه، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس ریشتر در برازجان، مرکز شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر روی داد.

براساس گزارش مقامات محلی، این زمین لرزه دست کم ٨ کشته و حدود ٤٥ زخمی برجای گذاشته و تعدادی نیز که آسیب کمتری دیده بودند به طور سرپایی درمان و مرخص شدند.

زلزله برازجان در عمق ۱۶ کیلومتری و در فاصله ۶۰ کیلومتری شمال شرقی بوشهر به وقوع پیوست. براساس گزارش‌های منتشر شده این زلزله به مدت ۲۰ ثانیه منطقه زلزله‌زده را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به دنبال زمین لرزه روز پنجشنبه در برازجان و وقوع ٢٦ پس لرزه دیگر، قبل از ظهر روز جمعه هم دو زلزله دیگر به بزرگی ٤.١ و ٣.٧ درجه درمقیاس ریشتر در حوالی برازجان و کاکی در استان بوشهر روی داد.

مطالب مرتبط