دانشگاه تهران: عده‌ای قصد به هم زدن مراسم روز دانشجو را داشتند

مراسم روز دانشجو
Image caption مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران دیروز بدون حادثه برگزار شد

دانشگاه تهران اعلام کرده است که عده ای "ناشناس" با کارت‌های جعلی دانشجویی به این دانشگاه وارد شدند و قصد داشتند مراسم روز دانشجو را بر هم بزنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، روابط عمومی دانشگاه تهران امروز یکشنبه ۱۷ آذر (۸ دسامبر) اعلام کردند که "این افراد هم اکنون شناسایی شده اند، مدارک جعلی از آنها گرفته شده و موضوع از سوی مسئولان دانشگاه تهران در حال بررسی است."

مراسم روز دانشجو دیروز به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران و با حضور چهره های اصلاح طلب مانند محمدرضا خاتمی، علی شکوری راد و داوود سلیمانی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات برگزار شد.

همزمان بسیج دانشجویی هم مراسمی با حضور اصولگرایانی چون محمدباقر قالیباف، محمد حسین صفار هرندی و سعید جلیلی در دانشکده فنی برگزار کرد.

خبرگزاری مهر به نقل از یک "مقام مسئول در دانشگاه تهران"، بدون ذکر نام او، نوشت: "همکاران انتظامات روز گذشته درحال گشت در دانشگاه بودند که پشت نرده‌های محوطه داخلی دانشگاه که از بیرون دانشگاه نیز راه دارد یکی دو، چهار لیتری بنزین پیدا کردند."

این "مقام آگاه" گفته است: "با توجه به این مسئله که روز گذشته دو تشکل دانشگاه تهران که تقریبا رویکرد متفاوتی دارند برنامه داشتند، این احتمال وجود دارد که این یک اقدام سازمان یافته جهت برهم زدن مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه تهران بوده است."

این مقام گفته است که مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران دیروز بدون حادثه برگزار شد.