زهرا رهنورد 'نیاز به مراقبت دقیق پزشکی دارد'

Image caption کلمه نوشته دیدار فرزندان موسوی و رهنورد با آنان در هفته‌های گذشته نیز جریان داشته است

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با آنان دیدار کرده‌اند. آنان می‌گویند "وضعیت روحی" والدینشان خوب است اما خانم رهنورد "نیاز به مراقبت دقیق پزشکی" دارد.

وبسایت کلمه که خبرهای مرتبط با آقای موسوی و خانم رهنورد را پوشش می‌دهد، از این دیدار گزارش داده و نوشته است که در هفته‌های گذشته نیز چنین دیدارهایی جریان داشته است.

کلمه روز چهارشنبه ۲۷ آذر از این دیدار خبر داده است.

فرزندان زهرا رهنورد گفته‌اند که او همچنان دچار نوسان در ضربان قلب و فشار خون است.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از حدود ۳۴ ماه پیش در حبس خانگی بوده‌اند. هنوز رسما اتهامی به آنها وارد نشده و در هیچ دادگاهی حاضر نشده‌اند.

کلمه نوشته که مشکلات اخیر سلامتی زهرا رهنورد پیش از "اتفاقات" روز غدیر سابقه نداشته است.

حدود دو ماه پیش در دوم آبان، فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد خبر دادند که پس از دیدار با پدر و مادر خود، ماموران امنیتی با آنان درگیر شدند.

ده روز بعد آنان توانستند بار دیگر با والدین خود دیدار کنند که به گزارش کلمه، آن دیدار در فضایی "مناسب و با شرایط پیش از درگیری" روز غدیر صورت گرفت.

وبسایت کلمه نوشته است ماموران امنیتی حدود یک ماه پیش قول داده بودند ارتباط تلفنی دختران آقای موسوی و خانم رهنورد با پدر و مادرشان در طول هفته ممکن شود اما تاکنون چنین نشده است.

به نوشته کلمه، میرحسین موسوی، از رهبران اعتراض‌های پس از انتخابات ۱۳۸۸ در ایران، در دیدار با دخترانش نظرات خود را درباره مسائل روز هم مطرح می‌کند.

او از جمله در این دیدار اخیر، برنامه هسته‌ای ایران را "یک پرونده ملی و مربوط به تک‌تک مردم" دانسته است.

اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در هفته‌های اخیر بالا گرفته و از حسن روحانی، رئیس‌جمهور، برای موضع‌گیری و مداخله در مورد وضعیت آنها و به ویژه تلاش برای آزادی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد درخواست‌هایی مطرح می‌شود.

پس از آغاز ریاست‌جمهوری آقای روحانی و انتصاب علی شمخانی به دبیری شورای عالی امنیت ملی ایران، گفته شد که پرونده رهبران اعتراض‌های پس از انتخابات به این شورا ارجاع داده شده است.

برخی از چهره‌های محافظه‌کاران تندرو در ایران صریحا با رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد مخالفت کرده‌اند.

از جمله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، حدود سه هفته پیش در اول آذر گفت که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، حاضر نیستند اظهار ندامت کنند.

خانواده این سه رهبر اعتراض‌های سال ۱۳۸۸، در حدود سه سالی که از حبس خانگی آنان می‌گذرد، بارها درباره وضعیت سلامتی آنان ابراز نگرانی کرده‌اند.

محمدحسین کروبی، پسر مهدی کروبی، حدود سه هفته پیش خبر داد که پدرش پس از عمل جراحی زانو و هفت روز بستری در بیمارستان، به "خانه امن" وزارت اطلاعات بازگردانده شده‌ است.

او گفته شرایط حبس مهدی کروبی به ترتیبی است که "تاثیر بسیار منفی" بر سلامت جسمی او گذاشته است.

مطالب مرتبط