سپاه ثارالله کرمان ۹ سایت اینترنتی را هک کرد

حق نشر عکس i

به گزارش خبرگزاری‌های فارس و ایسنا، سپاه ثارالله استان کرمان گفته که ۹ سایت و پایگاه اینترنتی را هک کرده است.

بر اساس این گزارش، سایت های ندای سبز آزادی، نوروز، استان بان، سبزنامه، نوگام، سی میل، آپی نیون، سیزپروکسی و دگرواژه از جمله سایت هایی هستند که مورد حمله قرار گرفته اند. این سایت‌ها چند ساعت قابل دسترسی نبودند اما هم‌اکنون اغلب آنها دوباره به طور عادی قابل مشاهده هستند.

روابط عمومی سپاه کرمان در همین رابطه گفته است: "نیروهای سایبری اطلاعات سپاه ثارالله کرمان در عملیاتی فنی و گسترده در فضای مجازی تعداد ۹ سایت و پایگاه اصلی معاند با نظام جمهوری اسلامی را هک کردند."

سپاه ثارالله در توضیح این اقدام گفته است که این سایت ها "با هزینه میلیونی و حمایت فتنه گران طراحی شده بودند".

چندی پیش ا حمد قربانی، معاون دادستان کرمان اعلام کرد که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ۱۶ نفر از "فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان" را در کرمان به اتهام " اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوا برای سایت‌های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام" دستگیر کرده است.

همزمان با اعلام این خبر از سوی معاون دادستان کرمان، سایت" نارنجی" که در حوزه اطلاع رسانی آی تی در ایران فعالیت دارد گزارش داد که شش نفر از نویسندگان و اعضای فنی این سایت توسط سپاه پاسداران دستگیر شده اند.

پیش از آن، سایت کلمه در گزارشی نوشته بود که سازمان اطلاعات سپاه دستگیری گروهی از فعالان در شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌های شناخته‌شده را آغاز کرده است.